O'Šej šokirao Njemce, Ronaldo brži od pištaljke

Džon O'Šej, Foto: Reuters
Ažurirano: 14.10.2014. 21:20h

Njemačka je u problemu, znalo se to i poslije poraza od Poljske, a potvrđeno je nakon sinoćnjeg remija sa Republikom Irskom u Gelzenkirhenu (1:1).

"Elf" je vodio golom Tonija Krosa od 71. minuta, a šok je uslijedio u 4. minutu sudijske nadoknade kada je Džon O'Šej matirao Manuela Nojera.

Portugal je čekao i dočekao da proradi Kristijano Ronaldo koji je u 95. minutu srušio Dansku.

As Real Madrida je nekoliko sekundi prije kraja pogodio glavom i donio "selesau" prva tri boda u grupi I.

San živi Sjeverna Irska, koja nakon tri kola ima devet bodova u grupi F. Irci su savladali Grke u gostima, pa Irci imaju dva boda više od drugplasirane Rumunije (slavila u Finskoj), a pet od Finske i Mađarske.

Grupa D: Poljska - Škotska 2:2 (Mačinski 12, Milik 76 - Maloni 18, Nejsmit 57),

Njemačka - Republika Irska 1:1 (Kros 71 - O'Šej 90+4)

Gibraltar - Gruzija 0:3 (Gelašvili 9, Okrijašvili 19, Kankava 69).

Tabela: Poljska, Republika Irska 7, Škotska, Njemačka 4, Gruzija 3, Gibraltar 0.

Grupa E

San Marino - Švajcarska 0:4 (Seferović 10, 24, Džemaili 30, Šaćiri 79).

Tabela: Engleska 9, Slovenija, Litvanija 6, Švajcarska, Estonija 3, San Marino 0.

Grupa F: Farska Ostrva - Mađarska 0:1 (Salai 21), Grčka - Sjeverna Irska 0:2 (Vord 9, Laferti 51), Finska - Rumunija 0:2 (Stanku 54, 83).

Tabela: Sjeverna Irska 9, Rumunija 7, Mađarska 4, Grčka 1, Farska Ostrva 0.

Grupa I: Danska - Portugal 0:1 (Ronaldo 90+5).

Srbija - Albanija (prekinuto u 42. minutu kod rezultata 0:0).

Tabela: Albanija (-1), Danska 4, Portugal 3, Srbija (-1), Jermenija 1.