Omladinci bolji od Rumunije, elitna runda je blizu

61 pregleda 1 komentar(a)
Nikola Vujnović, Foto: Fudbalski savez Crne Gore
Ažurirano: 10.10.2014. 13:10h

Omladinska reprezentacija Crne Gore, već nakon dva kola 11. grupe, blizu je plasmana u elitnu rundu kvalifikacija za odlazak na U19 Evropsko prvenstvo - izabranici Aleksandra Miljenovića savladali su danas na turniru u Tbilisiju vršnjake Rumunije sa 1:0.

Odlučujući pogodak postigao je Nikola Vujnović u 83. minutu.

Ukoliko se duel Gruzije i Kipra završi remijem ili pobjedom Kiprana, naši omladinci će i matematički biti u elitnoj rundi.

Na startu kvalifikacija izabranici selektora Aleksandra Miljenovića pobijedili su Gruziju 2:0.

"Sokolići" su protiv Rumunije bili bolji u svim segmentima igre i uputili čak 17 udaraca ka golu protivnika, 10 u okvir gola.

U prvom dijelu susreta naši omladinci su u četiri navrata ozbiljno ugrozili protivnički gol - Vujnović, Šarkić, Grivić i Cmiljanić nisu imali sreće da već u prvom dijelu susreta načnu mrežu protivnika.

Sa druge strane, Rumuni su samo jednom ozbiljnije zaprijetili, ali je Matija Šarkić bez većih problema zaustavio udaraca Ivana.

U nastavku, već nakon dva minuta igre, šansu da donese prednost našem timu propustio Rudović koji je šutirao pored gola.

Upornost i ofanzivna igra isplatili su se "sokolićima" šest minuta prije isteka regularnog toka. Nakon propuštenih prilika Kukuličića i Olivera Šarkića došao jedini pogodak na meču - dodavanje rezerviste Lončara nakon kontranapada u pogodak za plasman u elitnu rundu pretvorio je Nikola Vujnović.

"Odigrali smo zaista izvanredan meč, u kojem smo cijelo vrijeme bili apsoulutno dominantni. Stvorili smo i propustili veliki broj šansi, pet puta bili oči u oči sa golmanom, imali poništen gol zbog ofsajda u prvom dijelu susreta... Ipak, nagrađeni smo za dobru igru u finišu susreta kada je Vujnović zatresao mrežu protvinika. Dobro smo analizirali igru Rumuna, tako da smo igru iz prekida koja je njihovo najjače oružje, uspješno zaustavili tako da nisu gotovo nijednom ozbiljnije ugrozili gol. Još jednom moram čestati igračima za prikazanu igru i odnos, pogotovo jer nije bilo lako odigrati na ovom nivou nakon teške i iscrpljujuće utakmice koju smo odigrali prije dva dana. Ostala su nam dva dana do posljednje utakmice za koju se moramo dobro pripremiti jer još uvijek nismo i matematički izborili plasman u elitnu rundu kvalifikacija", rekao je Miljenović.

U posljednjem kolu turnira, koje je na programu u ponedjeljak, 13. oktobra naša selekcije sastaje se sa selekcijom Kipra, sa početkom u 14 časova.

Rumunija - Crna Gora 0:1

Tbilisi - Stadion Mikeil Meški 2, Tbilisi. Sudija: Nikolaj Hani (Švajcarska). Strijelac: Vujnović u 84. minutu. Žuti kartoni: Banović (Crna Gora).

Rumunija: Razvan Negrila, Kristian Manea, Robert Žerže, Mariuš Halamaž, Radu Krišan, Robert Karuta, Bogdan Dančiu (od 54. Vlad Olteanu), Aleksandru Tudorie, Silviu Balaure, George Puškaš, Andrei Ivan (od 78. Sari Akari).

Crna Gora: Matija Šarkić, Dragan Grivić, Marko Banović, Nicola Nilović, Andrija Vukčević, Stefan Vukčević, Oliver Šarkić, Dejan Kotorac (od 76. Stefan Lončar), Anđelo Rudović (od 73. Stefan Milošević), Boris Cmiljanić (od 33. Filip Kukuličić), Nikola Vujnović.