Kutrone u 95. minutu riješio prvi američki derbi u Italiji

3 komentar(a)
kutrone, Foto: Reuters
Ažurirano: 31.08.2018. 20:43h

Milan je u dramatičnom meču došao prve pobjede u sezoni - golom Patrika Kutronea, "rosoneri" su savladali Romu 2:1 na otvaranju treće runde, u duelu koji su italijanski mediji nazvali prvim američkim derbijem u Seriji A.

Derbi je išao ka remiju, kada je u posljednjim trenucima nakon vezanih grešaka igrača Rome, Iguain pronašao Kutronea koji je staloženo reagovao i savladao Olsena.

Milan je poveo u finišu poluvremena, golom Franka Kesija na asistenciju Rikarda Rodrigesa.

Mnogo sadržajniji je bio drugi dio. Roma je u 59. minutu izjednačila pogotkom Federika Facija, nakon nesigurne reakcije odbrane domaćina.

Dva pčuta se zatim tresla mreža i Donarume i Olsena, ali je VAR poništio oba gola - Iguainov zbog ofsajda, a N'Zonzijev zbog igranja rukom.

U 95. minutu sve je bilo regularno i San Siro je proključao...