Siti u finišu slomio otpor Aston Vile, pobjeda Liverpula

Džordan Henderson, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 04.10.2014. 18:34h

Mančester siti je u finišu slomio otpor Aston Vile, u gostima u Birmingemu, sa 2:0, u utakmici 7. kola Premijer lige i nastavili potjeru za vodećim Čelzijem.

"Građani" su uz dosta muke došli do novih bodova. Vođstvo Sitiju donio je Jaja Ture u 82. minutu, koji je lijevom nogom sa oko 17 metara pogodio lijevi donji ugao gola domaćih, poslije asistencije Fernanda.

Sve dileme oko pobjednika otklonio je Serhio Aguero šest minuta kasnije, golom sa oko 17 metara. Poslije dodavanja Džejmsa Milnera, lopta je pogodila desni donji ugao.

To je bila 20. prvenstvena pobjeda Sitija protiv Aston Vile. Ekipa Manuela Pelegrinija je tako poslije mjesec i po dana vezala dvije pobjede.

Džordan Henderson vodio je Liverpul do pobjede protiv Vest Bromvič Albiona sa 2:1 - prvo je "namjestio" vodeći gol Adamu Lalani, a onda je u 61. minutu i sam zatresao mrežu za, ispostaviće se, konačnih 2:1.

"Fenjeraš" Njukasl je i dalje bez pobjede, a u ovom kolu remizirao je 2:2 u gostima sa Svonsijem. Bod "svrakama" donio je, svojim drugim golom na meču, Papis Sise u 75. minutu.

Do prvog trijumfa u prvenstvu došao je Sanderlend koji je kod kuće savladao Stouk sa 3:1, uz dva pogotka Stivena Flečera.

Hal - Kristal Palas 2:0