Mornar prekinuo seriju Rudara, Sutjeska novi lider

55 pregleda 0 komentar(a)
Sutjeska, Foto: Vijesti onlajn
Ažurirano: 04.10.2014. 15:06h

Mornar je prekinuo seriju Rudara od šest uzastopnih pobjeda, i pomogao Sutjesci da preuzme lidersku poziciju na tabeli - šampion je na svom terenu "potopio" Mogren 4:0, sa po dva gola po poluvremenu.

Dvostruki strijelac za šampiona bio je Goran Vujović, dok su se po jednom u strijelce upisali Vladimir Jovović i Blažo Igumanović.

Siniša Graovac je doveo Mornar u vođstvo protiv Rudara, koji je pred kraj poluvremena izjednačio preko Nedeljka Vlahovića.Sva tri boda Baranima donio je Luka Rotković u 60. minutu.

Draško Božović je bio centralna figura u ubjedljivoj pobjedi Lovćena protiv Berana (5:0), postigavši het-trik. U strijelce su se upisali još i Marko Đurović i Dejan Bogdanović.

Mladost je sada treća na tabeli, pretekla je "starijeg brata", ekipu Budućnosti, zahvaljujući pobjedi kod kuće protiv Grblja. Tri boda domaćinu donijeli su Miloš Đalac i Marko Šćepanović.

Budućnost nije mogla više od remija protiv Bokelja, ali Podgoričani ne mogu da žale previše s obziromna to da su od 65. minuta igrali sa igračem manje zbog isključenja golmana Agovića.

"Plavi" su prvi poveli, golom Admira Adrovića, Kotorani su potom preokrenuli preko Mila Maraša i Japanca Ikede, ali je bod Budućnosti donio Pavićević iz slobodnog udarca Miloša Pavićevića.

Najzad, u Petrovcu je presudio gol Benjamina Kacića koji je matirao golmana Zete.

Vujović povećao prednost na listi strijelaca

Napadač Sutjeske Goran Vujović sa 11 postignutih golova zauzima prvo mjesto na listi najboljih strelaca Telekom Prve fudbalske lige Crne Gore, u takmičenju za Trofej Radija Crne Gore.

Golgeter Budućnosti Admir Adrović je drugi sa osam, napadač Mladosti Bogdan Milić postigao je šest, po gol manje Stevan Kovačević iz Sutjeske i vezista Rudara Nedeljko Vlahović, dok su po četiri gola upisali vezista Sutjeske Vladimir Jovović i i Benjamin Kacić iz Petrovca.

Po tri gola postigli su fudbaleri Grblja Ivan Jablan, Mogrena Vule Vujačić i Žarko Grbović i Rudara, Japanac Kohei Kato, Petar Orlandić iz Zete, Ivan Knežević iz Mladosti i napadač Mornara Luka Rotković..

Radio Crne Gore, povodom jubileja 70 godina postojanja, pokrenuo je akciju trofej za najboljeg strijelca u Prvoj crnogorskoj fudbalskoj ligi.

Prvi trofej u sezoni 2013/14 dobio je Stefan Mugoša u dresu Mladosti.

Rezultati 10. kola:

BERANE - LOVĆEN 0:5 (0:2)

D. Božović 23 (penal), 30, 62, Đurović 70, Bogdanović 82.

MORNAR - RUDAR 2:1 (1:1)

Graovac 37, Rotković 60 - Vlahović 44.

MLADOST - GRBALJ 2:0 (0:0)

Đalac 61, Šćepanović 87.

SUTJESKA - MOGREN 4:0 (3:0)

Jovović 1, Vujović 37, 90, Igumanović 44.

PETROVAC - ZETA 1:0 (1:0) - Kraj

Kacić 39.

BUDUĆNOST - BOKELJ 2:2 (1:0) (od 65.minuta Budućnost ima igrača manje zbog crvenog kartona golmanu Agoviću)

Adrović 33, Pavićević 89 - Maraš 52, Ikeda 84.