Voker riješio napadačke muke Sitija, Pedro i Azar lansirali Čelsi, Mitrogol efikasniji i od Salaha

čelsi, Foto: Reuters
Ažurirano: 01.09.2018. 18:45h

Mančester siti je 90 minuta dominirao protiv Njukasla, ali nije lako stigao do pobjede od 2:1.

Gosti su iz jednog od rijetkih napada izjednačili, da bi njihov bunker razbio defanzivac Kajl Voker efektnim golom u 52. minutu.

Šampion je od početka igrao na polovini rivala, a Rahim Sterling u osmom minutu pogodio za vođstvo.

Njukasl je izjednačio iz dobre kontre, koju je završio Deandre Jedlinm, da bi Voker udarcem sa 25 metara, kojim je pogodio donji desni ugao, donio treći trijumf svom timu.

Poput Liverpula i ČeIsI ima maksimalan skor na startu premijer lige.

Tim Mauricija Sarija slavio je protiv Bornmuta na svom terenu 2:0', golovima u posljednjih 20 minuta.

Prvo je Pedro, nakon lijepe akcije sa Žiruom, efektno pogodio donji desni ugao, da bi Eden Azar postavio konačan rezultat.

Fulam je imao 2:0 na gostovanju Brajtonu, a na kraju uzeo bod.

Nakon što je Gros promašio penal za domaćina, Andre Širle je pogodio za vođstvo gostiju, a Aleksandar Mitrović udvostručio prednost.

Popularni Mitrogol je, tako, postao najefikasniji fudbaler i engleskim profesionalnim ligama od kada je obukao dres Fulama.

Od februara, kada je stigao iz Njukasla, postigao je 16 golova, jedan više od Mohameda Salaha. Srpski napadač je upisao četiri pogotka u Premijer lgi.

Brajton je preko dvostrukog strijelca Mareja ipak stigao do boda.

Lester – Liverpul 1:2