Liverpul četiri od četiri, glupost Alisona ostala nekažnjena

liverpul van dajk, Foto: Reuters
Ažurirano: 01.09.2018. 13:42h

I nakon četiri kola Premijer lige, Liverpul ima maksimalan učinak.

"Redsi" su slavili u Lesteru 2:1, uz dominantnu partiju u prvom dijelu, te mnogo grešaka u drugom poluvremenu.

Ofanzivni potencijal tima Jirgena Klopa je toliko snažan da i iz poluprilika padaju golovi. Iz takve situacije je Sadio Mane i doveo goste u vođstvo.

U finišu poluvremena Roberto Firmino je, nakon kornera Milnera, glavom pogodio za 2:0.

Uz mnogo problema Liverpul je, međutim, sačuvao dva gola prednosti.

Alison je imao nekoliko sigurnih intervencija, da bi sve uprskao nevjerovatnom greškom u 63. minutu, kada je bespotrebno krenuo u dribling i dozvolio Ihenaču da mu otme loptu.

Rašid Gezal je smanjio, a Brazilac će dugo pamtiiti prvi primljeni gol u Premijer ligi.

"Pogriješio je, nijedan golman ne bi to smio da radi u takvoj situaciji. Neće se dogoditi ponovo, moralo je nekad da se dogodi, da se ne bi ponovilo. Ali, njegova reakcija nakon kiksa je bila dobra. Nije ga uznemirila, nije postao nervozan, već je unio sigurnost", rekao je Jirgen Klop.

Lester je dobio nadu, ali do kraja meča nije bilo previše uzbuđenja pred golom gostiju...