Sutjeska nastavila "teror" u gostima: Slavila i u Golubovcima!

Sutjeska, Foto: --
Ažurirano: 27.09.2014. 15:07h

Sutjeska ove sezone igra bez greške u gostima - nakon Lovćena, Mladosti i Budućnosti, šampion je osvojio sva tri boda i na gostovanju protiv Zete, sa 3:2.

Do treće uzastopnu, ukupno sedmu pobjede ove sezone, šampion je došao je golovima Vladimira Jovovića u 16. i 79. i Stefana Lončara u 88. minutu.

Pogotke za Zetu, koja ni u šestom uzastopnom meču nije ostvarila pobjedu, postigli su Goran Burzanović u 44. i Petar Orlandić u 71. minutu.

Sutjeska je zahvaljujući trijumfu u Golubovcima preuzela vođstvo na tabeli od Rudara, koji ima utakmicu manje.

Budućnost je na stadionu pod Goricom, bez prisustva publike, pobijedila "fenjeraša" Berane sa 1:0.

Odlučujući pogodak, za šestu pobjedu ove sezone, postigao je Savo Gazivoda u 80. minutu.

Novu pobjedu, treću uzastopnu, šestu ove sezone, ostvarila je Mladost, koja je u Budvi savladala Mogren 3:1.

Do pobjede podgorički tim došao je golovima Luke Mirkovića u 7, Bogdana Milića u 14. i Ivana Kneževića u 90. minutu.

Jedini pogodak za Mogren postigao je Marko Mugoša u 25. minutu.

Pobjednika nije bilo u Radanovićima, u duelu Grblja i Mornara, koji je završen 1:1.

Domaćin je poveo golom Ivana Jablana au 4, a konačan rezultat postavio je Bojan Kalezić u 77. minutu.

Bokelj je u Kotoru savladao Petrovac 2:1 i prekinuo seriju od pet uzastopnih poraza.

Gostujući tim poveo je golom Benjamina Kacića u 20. minutu iz jedanaesterca. Izjednačio je Aleksandar Šćekić u 84, a isti igrač donio je Bokelju pobjedu u 90. minutu.

Derbi je sjutra u Pljevljima, između Rudara i Lovćena.

Vujović i dalje vodeći strijelac

Napadač Sutjeske Goran Vujović sa devet postignutih golova i dalje zauzima prvo mjesto na listi najboljih strelaca Telekom Prve fudbalske lige Crne Gore, u takmičenju za Trofej Radija Crne Gore.

Golgeter Budućnosti Admir Adrović je drugi sa sedam, napadač Mladosti Bogdan Milić postigao je šest, Stevan Kovačević iz Sutjeske pet, a gol manje vezista Rudara Nedeljko Vlahović.

Po tri gola postigli su fudbaleri Grblja Ivan Jablan, Mogrena Vule Vujačić i Žarko Grbović i Japanac Kohei Kato iz Rudara, Petar Orlandić iz Zete, vezista Sutjeske Vladimir Jovović, Ivan Knežević iz Mladosti i Benjamin Kacić iz Petrovca.

Radio Crne Gore, povodom jubileja 70 godina postojanja, pokrenuo je akciju trofej za najboljeg strijelca u Prvoj crnogorskoj fudbalskoj ligi. Prvi trofej u sezoni 2013/14 dobio je Stefan Mugoša u dresu Mladosti.