Barsa stala u Malagi, 100. pobjeda Simeonea

Malaga - Barselona, Foto: Reuters
Ažurirano: 24.09.2014. 22:05h

Atletiko ne briljira, ali mu je na komplikovanom gostovanju Almeriji jedan prekid bio dovoljan da dođe do tri boda.

"Kolćonerosi" su slavili sa 1:0, i opet je, baš kao i u prethodnom kolu, za pogotke bila zadužena odbrana - pogodio je Žoao Miranda u 60. minutu nakon centaršuta Kokea.

Atletiku je ovo treća pobjeda u Primeri, a pamtiće se kao 100. na klupi za Dijega Simeonea, koji i dalje mečeve gleda s tribina zbog kazne.

Ćolo je do ove brojke stigao u ukupno 156 utakmica, a ostvario je još 32 remija i 24 poraza. Takođe, duel u Almeriji je bio 300. za desnog beka Atletika Huanfrana u Primeri...

"U prvom poluvremenu smo možda i imali sreće, ali ovaj trijumf je zaslužen. Prekidi? Znamo da tu imamo velike mogućnosti, ne čudi me što je Miranda dao gol", rekao je Simeone.

Atletiko je dočekao remi Barselone u Malagi i prišao na dva boda minusa. Barsina mašinerija je stala na "Rosaledi” prvi put ove sezone, ali Luis Enrike i dalje makar može da bude zadovoljan odbranom - ni u petom meču u sezoni, šestom ako se računa Liga šampiona, Katalonci nisu primili gol.

Prvo od mjesto od večeras s Barsom dijeli Sevilja - tim Unaija Emerija je golom Đerara Delofeua pobijedio Sosijedad.

Rajo je kod kuće bio bolji od Atletik Bilbaa (2:1), a oba gola za domaćina dao je Leo Baptistao.

Almerija - Atletiko Madrid 0:1 (Miranda 60)

Eibar - Viljareal 1:1 (Aruabarena 8 - Moreno 71)

Rajo - Atletik B. 2:1 (Baptistao 39, 89 - Aduric 20)

Granada - Levante 0:1 (Garsija 46)

Malaga - Barselona 0:0

Sevilja - Sosijedad 1:0 (Delofeu 18)

Četvrtak: Espanjol - Hetafe, Valensija - Kordoba

Odigrano u utorak: Real Madrid - Elće 5:1, Selta - Deportivo 2:1