Sigurni favoriti, Ibar bolji od Bokelja

77 pregleda 2 komentar(a)
Sutjeska - Iskra, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 24.09.2014. 18:22h

Favoriti su odradili posao bez problema, od prvoligaša je u 1/16 finala "stradao" jedino Bokelj - Kotorani su nadigrani u Rožajama od Ibra sa 3:0.

Rudar je postigao pet golova protiv Jedinstva, Sutjeska je bila bolja od Iskre, a Budućnost od Jezera...

Četiri asistencije Ivana Ivanovića

Bez većih problema Pljevljaci su "odradili" prvu prepreku u Kupu.

Doduše, malo su se mučili u prvom dijelu kada je samo Brnović efektno savladao Lakićevića, ali je zato „mašinerija“ proradila u nastavku, pa Bjelopoljcima nije bilo spasa.

Najbolji pojedinac utakmice svakako je bio napadač Rudara Ivan Ivanović, koji se nije upisao u strijelce, ali je bio asistent kod sva četiri pogotka u drugom poluvremenu.

"Mislim da smo, iako u šarenom sastavu, prikazali dobru partiju i zasluženo prošli dalje. Ozbiljno smo shvatili ekipu Jedinstva, tako se i ponašali svih 90 minuta i dileme oko konačnog pobjednika nije bilo. Kup smo, dakle, arhivirali i sada se u potpunosti okrećemo derbiju sa Lovćenom", kazao je iskusni štoper Rudara Aleksandar Dubljević.

Pejović srušio Iskru

Zahvaljujući golovima Andrije Pejovića fudbaleri Sutjeske izborili su nastup u narednu rundu najmasovnijeg klubskog takmičenja.

Nakon nekoliko propuštenih prilika, domaćin je u 20. minutu dobio penal (oboren Lončar), koji je realizovao Pejović.

Nikšićani su tokom cijelog meča diktirali ritam, promašivali prilike, a sve dileme oko pobjednika otklonio je Pejović u sudijskoj nadoknadi, kada je lobovao golmana Pavićevića.

"Meč smo riješili rutinski. Protivnik je bio motivisan, međutim, za razliku od prethodne godine nismo dozvolili iznenađenje. Pobjeda je dobrodošla pred prvenstvene mečeve, s obzirom na to da nas već u subotu očekuje težak meč u Golubovcima", rekao je Andrija Pejović, dvostruki strijelac na meču sa Iskrom.

Evrogol Pavićevića u Plavu, Petrovac slavio u 93. minutu

Budućnost se dobro pomučila u Plavu, ali je na kraju ispunila cilj - plasirala se u osminu finala.

Podgoričani su preko Hočka poveli već u 2. minutu, a domaćin se vratio u meč pogotkom Radončića tri minuta kasnije.

Ipak, da meč ne ode u penal rulet pobrinuo se Pavićević, koji je 15 minuta prije kraja iz slobodnog udarca sa 30 metara donio novu prednost "plavima", i ispostavilo se konačan rezultat.

Čelik je požrtvovanom igrom zaslužio da stigne do penala, ali mu se nije dalo, jer je Aleksandar Leposavić u trećem minutu sudijske nadoknade zatresao mrežu domaćih i odveo Petrovac u osminu finala.

Gosti su dominirali, ali su i "metalurzi" imali šansi, a prvi zicer nije iskoristio Mirković u 25.minutu, kada mu je asistirao Čvorović.

Leposavić je u 34, pa i Kopitović tri minuta kasnije, imao idealnu priliku, a onda je dobro šutirao i u 56.minutu, ali je Vuković bio na pravom mjestu.

Opravdao je očekivanja Petrovčana i golman Popović kada je iz duela „jedan na jedan“ sa Nikolićem izašao kao pobjednik.

U samom finišu su gosti s primorja imali još nekoliko izglednih šansi - Leposavić, Tomić i Ivanović, ali je odluka pala tek u sudijskoj nadoknadi.

Posljednjeg učesnika osmine finala odlučiće sjutrašnji duel Grafičara i Pljevalja u Podgorici.

Prošlosezonski finalisti, Mladost i Lovćen, izborili su direktan plasman u osminu finala.