Bajern stao u Hamburgu, poraz Borusije u Klopovom Majncu

Kombinovani tim Bavaraca očigledno ne pokazuje Gvardiolu da može da se osloni na njega
HSV - Bajern, Foto: Reuters
Ažurirano: 20.09.2014. 18:35h

Bajern i dalje ne zna za pobjedu u gostima, ni nakon druge utakmice na strani ove sezone u Njemačkoj.

Bavarska mašinerija je sada zaribala u Hamburgu, gdje se domaćin borio i na kraju zaslužio da bez primljenog gola dokaže šampionu da mora mnogo bolje ako želi da odbrani Salataru.

Pep Gvardiola je opet miješao karte, u protokolu nisu bili ni Arjen Roben ni Frank Riberi, a Robert Levandovski, Mario Gece i Ćabi Alonso su dobili šansu u drugom poluvremenu.

Hamburgeru je ovo tek drugi bod u ligi ove sezone, a ni nakon četiri kola nije postigao gol, a primio je pet.

Borusija iz Dortmunda je imala šansu da pobjedom dođe do prvog mjesta, ali je za Jirgena Klopa bio koban Majnc, njegov bivši tim.

Domaćin je slavio sa 2:0 golovima Šinđija Okazakija i Matijasa Gintera (autogol), a između ta dva pogotka je Ćiro Imobile promašio penal.

U ovom trenutku je na liderskoj poziciji Paderborn, koji ima isti broj bodova sa Majncom, Bajernom i Hofenhajmom.

Paderborn je savladao Hanover rezultatom 2:0, a drugi gol je postigao Moric Štopelkamp sa tačno 83 metra jer je golman gostiju Ron-Robert Ciler bio u napadu...

Šalke je remizirao, i to nakon što je već u 24. minutu imao dva gola minusa na svom terenu protiv Ajntrahta.

Na kraju je bilo 2:2, i to golovima Maksima Čupo-Motinga i Julijana Drakslera, koji je u 71. minutu isključen.

Deset minuta prije crvenog kartona njemačkog reprezentativca drugi žuti karton je dobio Kevin-Princ Boateng.

Majnc - Borusija D. 2:0 (Okazaki 66, Ginter (autogol) 74)

Augsburg - Verder 4:2 (Bajer 14, Ferheg 45 (penal), Verner 77, Matavž 90+2 - Šelke 3, Di Santo (penal) 56)

Paderborn - Hanover 2:0 (Kačunka 72, Štopelkamp 90)

Šalke - Ajntraht 2:2 (Čupo-Moting 40 (penal), Draksler 50 - Majer 15, Rus 24)

Štutgart - Hofenhajm 0:2 (Modest 15, Eljonusi 88)