Arsenal srušio Vilu za 192 sekunde, Liverpul nemoćan na "Aptonu"

Tandem "tobdžija" upisao po gol i asistenciju, pa je Vila morala da se pomiri s prvim porazom u sezoni
Dani Velbek, Foto: Reuters
Ažurirano: 20.09.2014. 18:40h

Arsen Venger je istrpio kritike i najzad dočekao momenat da likuje - Mesut Ozil i Dani Velbek su kreirali veliki trijumf "tobdžija" nad Aston Vilom u Birmingemu (3:0).

Na "Vila parku" su nepuna četiri minuta bila dovoljna da Arsenal ponizi Vilu i nanese joj prvi poraz u sezoni.

Prvo je Njemac u 32. iskoristio asistenciju Velbeka, onda su u 34. zamijenili uloge (bivši napadač Mančester junajteda je postigao prvi gol u dresu "tobdžija"), da bi već u 36. bila stavljena tačka na utakmicu kada je bek domaćina Ali Sisoko pogodio svoju mrežu... Od pogotka Ozila do autogola "vilenjaka" prošle su svega 192 sekunde!

A treći poraz u sezoni je upisao Liverpul, nakon što je nadigran u Londonu - bolji od tima Brendana Rodžersa bio je Vest Hem sa 3:1.

Vinston Rid u 2. i Dijafra Sako (prekrasnim lobom je matirao Simona Minjolea) u 7. donijeli su već na startu veliku prednost "čekićarima", a nakon što je Rodžers promijenio formaciju i pokušao da povrati samopouzdanje lošoj odbrani Liverpul je smanjio preko Rahima Sterlinga u 26.

"Redsi" su nakon toga imali nekoliko šansi za izjednačenje preko Marija Balotelija, ali su kažnjeni iz kontranapada u 88. minutu kada je Morgan Amalfitano postavio konačan rezultat.

Njukasl se golovima Papisa Sisea spasao poraza od Hala (2:2), dok je Sautempton slavio u Velsu - u Svonsiju je presudio gol Viktora Enijame 10 minuta prije kraja.

Kvins Park Rendžers i Stouk su odigrali neriješeno 2:2 (1:1), u prvom meču 5. kola engleske Premijer lige.

Gosti su prvi došli do prednosti golom Mame Biram Dijufa na startu utakmice, nakon što je Piter Krauč u skoku nadvisio Rija Ferdinanda i asistirao Senegalcu za pogodak.

Krajem prvog dijela igre izjednačio je Stiven Koker, ali je ubrzo Krauč postigao gol i donio novu prednost ekipi Marka Hjuza.

Bod timu iz Londona donio je hrvatski internacionalac Niko Kranjčar, pogotkom iz slobodnog udarca u 88. minutu.

KPR je ostvojio četvrti bod u dosadašnjem toku prvenstva, dok Stouk sada ima pet bodova.

Aston Vila - Arsenal 0:3 (Ozil 32, Velbek 34, Sisoko (autogol) 36)

KPR - Stouk 2:2 (Kolker 42, Kranjčar 88 - Diuf 11, Krauč 51)

Barnli - Sanderlend 0:0

Njukasl - Hal 2:2 (Sise 73, 87 - Jelavić 48, Dijame 68)

Svonsi - Sautempton 0:1 (Vanijama 80)

Vest Hem - Liverpul 3:1 (Rid 2, Sako 7, Amalfitano 88 - Sterling 26)