Sutjeska bolja od Budućnosti, Rudar siguran u Radanovićima

Aktuelni šampion pobijedio pod Goricom, prvi put od kada je crnogorska liga nezavisna, i nastavio trku s Pljevljacima
Budućnost - Sutjeska, Foto: Vesko Belojević
Ažurirano: 17.09.2014. 17:08h

Rudar i Sutjeska su se izdvojili na vrhu nakon sedmog kola - Pljevljaci su sačuvali prvo mjesto pobjedom u Radanovićima protiv Grblja (3:0), a aktuelni šampion odgovorio trijumfom u velikom derbiju u kojem je pod Goricom pala Budućnost (2:1).

Reprezentativac Vladimir Jovović je pogotkom u 12. minutu najavio pobjedu Sutjeske, Budućnost se trgla do poluvremena i u 45. poravnala preko Milivojka Raičevića, ali je u 60. konačan rezultat postavio Goran Vujović.

Napadač Sutjeske je postigao osmi gol ove sezone i njime donio prvi trijumf Nikšićanima protiv Budućnosti u Podgorici u nezavisnoj Ctrnoj Gori - nakon 12 poraza i četiri remija...

Vujović preuzeo vođstvo

Napadač Sutjeske Goran Vujović sa osam postignutih golova zauzima prvo mjesto na listi najboljih strelaca Telekom Prve fudbalske lige Crne Gore u takmičenju za Trofej Radija Crne Gore.

Golgeter Budućnosti Admir Adrović je drugi sa sedam, Stevan Kovačević iz Sutjeske postigao je pet, a po tri gola napadač Mladosti Bogdan Milić i fudbaleri Rudara, Japanac Kohei Kato i Nedeljko Vlahović.

Po dva puta u listu strijelaca upisali su se Danko Bubanja (Mornar), Igor Ivanović (Rudar), Ivan Jablan (Grbalj), Filip Kukuličić i Petar Orlandić (Zeta).

Isti učinak imaju i Bojan Lazarević (Bokelj), Ivan Knežević (Mladost), Vule Vujačić (Mogren), Danilo Tomić i Benjamin Kacić (Petrovac), Jusaki Tojošima i Nebojša Đalović (Berane).

Radio Crne Gore, povodom jubileja 70 godina postojanja, pokrenuo je akciju trofej za najboljeg strijelca u Prvoj crnogorskoj fudbalskoj ligi.

Prvi trofej u sezoni 2013/14 dobio je Stefan Mugoša u dresu Mladosti.