Valensija ubjedljiva protiv Espanjola, slavila i Sevilja

Vođstvo “slijepim miševima” je donio Pablo Pjati već u 7. minutu. Meč je riješen od 63. do 73. minuta, kada su pogađali Danijel Pareho i Pako Alkaser.
Valensija, Foto: Reuters
Ažurirano: 14.09.2014. 18:17h

Valensija se vratila na 2. mjesto u Primeri, pošto je lako izašla na kraj sa Espanjolom (3:1)

Utješni gol za manji tim iz Barselone dao je Serhio Garsija u 90. minutu iz penala.

I Sevilja je iskoristila prednost domaćeg terena i ulogu favorita da na "Pishuanu" savlada Hetafe. Domaćin je poveo u finišu prvog poluvremena sa penala koji je uspješno realizovao Kolumbijac Baka, a dileme oko pobjednika otklonio je Aleiš Vidal u 87. minutu. Sevilja kao i Valensija ima sedam bodova iz tri utakmice.

Rezultati 3. kola

Valensija - Espanjol 3:1 (Pjati 7, Pareho 63, Alkaser 73 - Garsija 90. (penal))

Rajo Valjekano - Elće 2:3 (Kakuta 45, Bueno 90+1. (penal) - Albakar 37, Žonatas 56, Moskera 70)

Sevilja - Hetafe 2:0 (Baka (penal) 44, Vidal 87)

Granada - Viljareal 0:0.