Sigurni Bajern i Borusija, pogodili Riberi i Kagava

Raspoloženje zbog trijumfa u Bajernu je pokvarila nova povreda Holgera Badštubera koji je zamijenjen u finišu prvog poluvremena
63 pregleda 0 komentar(a)
Šinđi Kagava, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 13.09.2014. 19:01h

Bajern i Borusija su upisali sigurne trijumfe nakon reprezentativne pauze, a Pep Gvardiola i Jirgen Klop dočekali da prorade majstori.

Frank Riberi se vratio nakon višemjesečne pauze na teren i poslije svega 20 minuta igre pogodio za 2:0 protiv Štutgarta, dok se istovremeno na "Signal Iduna parku" uživalo u majstorijama Šingija Kagave, povratnika u Dortmund poslije neslavne epizode u Mančester junajtedu.

Japanac, kojem su njemački mediji dali nadimak “odbjegli sin”, postigao je pogodak za 2:0 u rutinskom trijumfu nad Frajburgom (3:1), pa su "milioneri" nakon tri kola u koraku sa šampionom - imaju bod manje od bavarskog giganta.

"Šinđi je konstantno imao osmjeh na licu, čak i kada je izlazio. To je dobar znak za sve nas", rekao je Klop.

Bajern je, s druge strane, i dalje daleko od prave forme, ali je gol Marija Gecea u 27. minutu načeo "švabe" i omogućio laganiji ritam u nastavku, sve dok Riberi pet minuta prije kraja utakmice na asistenciju Roberta Levandovskog nije obezbijedio tri boda...

Borusija M. - Šalke 4:1 (Han 17, 50, Kruze 56, Rafael 79 - Čupo-Moting 52)

Bajern - Štutgart 2:0 (Gece 27, Riberi 85)

Borusija D. - Frajburg 3:1 (Ramos 34, Kagava 41, Obamejang 78 - Sorg 90)

Herta - Majnc 1:3 (Roni (penal) 86 - Okazaki 36, 90+1, Alagui 70)

Hofenhajm - Volfsburg 1:1 (Modest 56 - Olić 89)

Paderborn - Keln 0:0