Rudar lider, remi za Sutjesku i Budućnost

Aktuelni šampion pobijedio pod Goricom, prvi put od kada je crnogorska liga nezavisna, i nastavio trku s Pljevljacima
Lopta, Foto: Totalfootball.in
Ažurirano: 13.09.2014. 16:06h

Pobjedom protiv Mogrena sa 2:1, ali i zahvaljujući remijima Budućnosti i Sutjeske, fudbaleri Rudara novi su lideri Telekom Prve lige.

Rudar je do petog trijumfa i čelne pozicije došao golovima Predraga Brnovića u 34. i Milivoja Mrdaka u 72. minutu.

Jedini pogodak za Mogren postigao je Darko Marković u 45. minutu.

Sutjeska je u Nikšiću igrala sa Petrovcem neriješeno 1:1.

Branilac trofeja poveo je golom Gorana Vujovića u devetom minutu.

Konačan rezultat postavio je Benjamin Kacić efektnim pogotkom u 38. minutu.

Bez golova završen je duel gradskih rivala Mladosti i Budućnosti na Starom aerodromu.

Pobjednika nije bilo ni u duelu Lovćena i Zete, koji su na Cetinju igrali 1:1.

Lovćen je poveo golom Srđe Kosovića u 19. minutu. Bod Zeti donio je Filip Kukuličić pogotkom u 53. minutu.

Berane je pred svojim navijačima poraženo od Grblja 3:2.

Ekipa iz Radanovića, koja je imala prednost od 2:0, do treće pobjede ove sezone došla je golovima Darka Nikača u 18, Petra Vukčevića u 27. i Nemanje Leverde u 79. minutu.

Pogotke za Berane postigli su Japanac Jusaki Tojošima u 44. i Nebojša Đalović u 72. minutu.

Uspješni su danas bili i fudbaleri Mornara, koji su u Baru savladali Bokelj 1:0.

Odlučujući pogodak postigao je Luka Rotković u 58. minutu iz jedanaesterca.

Adrović i Vujović na čelu sa po sedam golova

Napadač Budućnosti Admir Adrović i Goran Vujović iz Sutjeske sa po sedam postignutih golova dijele prvo mjesto na listi najboljih strelaca Telekom Prve fudbalske lige Crne Gore, u takmičenju za Trofej Radija Crne Gore.

Fudbaler Sutjeske Stevan Kovačević postigao je pet, a po tri gola napadač Mladosti Bogdan Milić i Japanac Kohei Kato iz Rudara.

Po dva puta u listu strijelaca upisali Danko Bubanja (Mornar), Igor Ivanović (Rudar), Ivan Jablan (Grbalj), Filip Kukuličić i Petar Orlandić (Zeta).

Isti učinak imaju i Bojan Lazarević (Bokelj), Ivan Knežević (Mladost), Vule Vujačić (Mogren), Danilo Tomić i Benjamin Kacić (Petrovac), Jusaki Tojošima i Nebojša Đalović (Berane).

Radio Crne Gore, povodom jubileja 70 godina postojanja, pokrenuo je akciju trofej za najboljeg strijelca u Prvoj crnogorskoj fudbalskoj ligi.

Prvi trofej u sezoni 2013/14 dobio je Stefan Mugoša u dresu Mladosti.