Goleada na "Baj areni"

Bajer Leverkuzen, Foto: Beta AP
Ažurirano: 12.09.2014. 21:05h

Bajer Leverkuzen i Verder su odigrali fenomenalan meč na premijeri 3. kola Bundeslige.

Publika na "Baj areni" mogla je da uživa u uzbuđenjima i čak šest golova, a na kraju su se oba tima morala zadovoljiti bodom (3:3).

Goleadu je sjajnim sa ivice šesnaeresterca otvorio 18-godišnji Hrvat Tin Jedvaj, i na taj način je postigao 2.000. ligaški gol za "farmaceute”.

Mogao je domaćin da u prvih 45 minuta riješi sve dileme, ali je dva puta uzdrmao prečku, dok se u nekoliko navrata istakao i golman gostiju Rafael Volf.

U posljednjim sekundima prvog poluvremena Fin Bartels je izjednačio na 1:1, da bi u 60. minutu Franko Di Santo donio prednost Verderu.

Nadu domaćinu u osvajanje sva tri boda vratio je fenomenalnim golom Hakana Čalhanoglua iz slobodnog udarca.

Prednost Bajeru donio je Hjong-Min Son, a četiri minuta prije kraja izjednačio je Sebastijan Predl.

Bajer - Verder 3:3 (1:1)

(Jedvaj 17, Čalhanoglua 63, Hjong-Min Son 73 - Bartels 45, Di Santo 60, Predl 86)