Italija sigurna u Oslu, Kipar šokirao BiH

Kiprani pobijedili sa 2:1 u Zenici, a Miralem Pjanić promašio penal u 89. minutu
1 komentar(a)
Italija, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 09.09.2014. 20:57h

Debi Antonija Kontea u takmičarskim mečevima na klupi Italije je prošao trijumfalno - “azuri” su prošetali kroz Oslo i savladali Norvežane sa 2:0 u najzanimljivijoj utakmici grupe H.

Napadač Sasuola Simone Zaza je otvorio domaćina golom u 16. minutu, a tačku na utakmicu stavio je Leonardo Bonući u 62.

U istoj grupi, Hrvatska se u prvom poluvremenu mučila sa Maltom u Zagrebu, a sve je bilo lakše kada je Luka Modrić dao gol sa preko 20 metara na otvaranju drugog poluvremena.

“Vatreni” su imali i igrača više preko 60 minuta, a konačan rezultat je postavio Andrej Kramarić.

A šok je viđen u Zenici, gdje je Kipar savladao Bosnu i Hercegovinu (2:1), iako je gubio već od 7. minuta i pogotka Vedada Ibiševića.

Demetrios Kristofi je preokrenuo, a Miralem Pjanić je u 89. minutu promašio penal za izjednačenje...

Česi su golom Vaclava Pilarža u 91. minutu savladali Holandiju sa 2:1.

Grupa A: Kazahstan - Letonija 0:0, Češka - Holandija 2:1, Island - Turska 3:0.

Grupa B: Andora - Vels 1:2, BiH - Kipar 1:2. Odloženo: Izrael - Belgija.

Grupa H: Azerbejdžan - Bugarska 1:2, Hrvatska - Malta 2:0, Norveška - Italija 0:2.

Ponedjeljak

Grupa G: Rusija - Lihtenštajn 4:0, Austrija - Švedska 1:1, Crna Gora - Moldavija 2:0.

Grupa C: Luksemburg - Bjelorusija 1:1, Španija - Makedonija 5:1, Ukrajina - Slovačka 0:1.

Grupa E: Estonija - Slovenija 1:0, San Marino - Litvanija 0:2, Švajcarska - Engleska 0:2.

Nedjelja

Grupa D: Gruzija - Republika Irska 1:2, Njemačka Škotska 2:1, Gibraltar - Poljska 0:7.

Grupa F: Mađarska - Sjeverna Irska 1:2, Farska Ostrva - Finska 1:3, Grčka - Rumunija 0:1.

Grupa I: Danska - Jermenija 2:1, Portugal - Albanija 0:1.