Štoper Intera skrivio penal i isključen protiv "granate" (0:0)
2 komentar(a)
Nemanja Vidić, Foto: Reuters
Ažurirano: 01.09.2014. 10:52h

Nemanja Vidić je na debiju u dresu Intera skrivio penal, istina iz sumnjivog kontakta, kasnije je isključen zbog ironičnog aplauza upućenog sudiji, a ni rezultat protiv Torina nije ono što može da zadovolji navijače „crno-plavih” - milanski klub je remizirao sa Torinom u gostima (0:0).

Kada se sve sabere, Inter je bio bliži da izgubi utakmicu nego da dođe do tri boda, jer je u prvom poluvremenu Samir Handanović odbranio penal Marselu Larondu, potom je „granata” propustila još dvije odlične šanse...

Gosti su u nastavku vjerovatno oštećeni za penal (faul Kamila Glika nad Maurom Ikardijem), ali bod je ipak premija po onome što su prikazali...

Za razliku od gradskog rivala, Milan je otvorio pobjedom sezonu - na „San Siru” je savladan Lacio sa 3:1 na debiju trenera Filipa Inzagija.

Keisuke

Honda je otvorio „nebesko-plave”, Sali Muntari donio dva gola prednosti, a tačku na trijumf je stavio Žeremi Menez iz penala.

Lacio je smanjio na 3:1 autogolom Aleksa, a Dijego Lopes je u sudijskoj nadoknadi odbranio penal Antoniju Kandrevi.

Napoli je golom Džonatana de Guzmana u 95. minutu obezbijedio tri boda protiv Đenove, dok je Antonio di Natale već na startu sezone u golgeterskoj formi - s dva gola je lansirao Udineze ka trijumfu protiv Empolija (2:0.

Udineze - Empoli 2:0 (Di Natale 57, 62)

Torino - Inter 0:0

Atalanta - Verona 0:0

Milan - Lacio 3:1 (Honda 7, Muntari 56, Menez (penal) 64 - Aleks (autogol) 67)

Ćezena - Parma 1:0 (Rodriges 38)

Đenova - Napoli 1:2 (Pinilja 40 - Kaljehon 3, De Guzman 90+5)

Palermo - Sampdorija 1:1 (Dibala 7 - Gastaldelo 90+1)

Sasuolo - Kaljari 1:1 (Zaza 42 - Sau 44)