Moćni Liverpul na debiju Balotelija, remi Arsenala

Totenhem je poražen u duelima s Liverpulom četvrti put zaredom u Premijer ligi, a u posljednja tri duela je gol-razlika 12:0 u korist velikana sa "Enfilda"
Ažurirano: 31.08.2014. 17:10h

U decembru prošle godine Andre Viljaš-Boaš je dobio otkaz na klupi Totenhema nakon debakla na svom terenu od Liverpula (5:0).

Sadašnjem menadžeru Sparsa Maurisiju Poketinu nije posao ugrožen kao tada Portugalcu, ali makar je upozoren na vrijeme - “redsi” su slavili u sjevernom Londonu sa 3:0.

Duel na “Vajt Hart lejnu” će se pamtiti i po debiju u dresu Liverpula Marija Balotelija, koji je bio na terenu 61 minut dok ga nije zamijenio Lazar Marković.

Italijan je imao dvije odlične šanse u prvom poluvremenu, a za golove su bili zaduženi Rahim Sterling, Stiven Džerard iz penala i novajlija iz Sevilje Alberto Moreno. Španac je u 60. minutu postavio konačan rezultat pošto je istrčao 50 metara i preciznim udarcem lijevom nogom matirao Iga Ljorisa.

"Sve je bilo onako kako sam želio u ovom meču. Dali smo tri gola, mogli smo da postignemo još koji, ali je najvažnije da smo na vrijeme riješili meč i osvojili tri jako važna boda", rekao je Rodžers.

Totenhem je poražen u duelima s Liverpulom četvrti put zaredom u Premijer ligi, a u posljednja tri duela je gol-razlika 12:0 u korist velikana sa “Enfilda”.

"U prvom poluvremenu smo bili pravi rival i imali smo nekoliko šansi da izjednačimo. Onda je na startu drugog dijela došao taj momenat kada smo naivno dozvolili penal. Kada gubite sa 2:0 protiv Liverpula, stvari su veoma loše, teško je vratiti se u utakmicu", kazao je Poketino.

Arsenal ni na trećem gostovanju ove sezone, računajući i jedno u kvalifikacijama za Ligu šampiona, nije pobijedio.

Upisao je i treći remi - dva boda “tobdžijama” otkinuo je Lester (1:1) i tako dokazao da odličan otpor Čelziju prošle sedmice u Londonu nije slučajan.

Golovi su viđeni u razmaku od stotinjak sekundi. Prvo je Aleksis Sančes prvim pogotkom u Premijer ligi doveo u vođstvo goste, a konačan rezultat je potpisao argentinski napadač Hose Leonardo Uloa...

"Nismo uradili dovoljno da bi pobijedili. Remi je realan", istakao je Arsen Venger.

Čelzi i Svonsi čuvaju vrh s tri pobjede, a treća je - Aston Vila.

“Vilenjaci” su savladali Hal na svom terenu (2:1) i trenutno su ispred Mančester sitija, Liverpula, Arsenala, Totenhema...

"Nastavljamo s velikim samopouzdanjem", rekao je menadžer Vile Pol Lambert.

Gabrijel Agbonlahor i Andreas Vajman su donijeli sigurnu prednost domaćinu, a pobjeda nije ogrožena ni kada je Nikica Jelavić smanjio 16 minuta prije kraja.