Pobjede Juventusa i Rome

Jedini pogodak na "Bentegodiju" postigao je bek Kjeva Biragi koji je matirao svog golmana
Juventus, Serija A, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 30.08.2014. 20:54h

Šampion je krenuo šampionski u novu sezonu - Juventus je pobijedio Kjevo u Veroni (1:0) na debiju u zvaničnim mečevima trenera Masimilijana Alegrija.

Sve je riješeno u sedmom minutu nakon kornera kada je Kaseres šutirao glavom i pogodio praktično u leđa Biragija od kojeg se lopta odbila u mrežu...

Nije Kjevo bio bezopasan protivnik, ali Juve je dominirao, pa je pravo čudo da je dao samo jedan gol.

Prve minute u dresu Juvea odigrao je mladi Francuz Kingsli Koman. Bio je starter, a u 68. minutu ga je zamijenio Ljorente...

Dobro je startovala i Roma, koja je na "Olimpiku" savladala Fiorentinu sa 2:0 i nanijela prvi poraz "violi" na otvaranjima Serije A nakon sedam godina.

Rađa Naingolan je donio prednost "vučici" u 28. minutu, a konačan rezultat je postavio Žervinjo u sudijskoj nadoknadi.

Napadač iz Obale Slonovače je zatresao mrežu nakon revije promašaja...

Stefan Savić je odigrao cijeli meč i dobio je žuti karton.

Roma - Fiorentina 2:0 (Naingolan 28, Žervinjo 90+3)

Kjevo - Juventus 0:1 (Biragi (autogol) 7)