Bajern zaustavljen u Gelzenkirhenu

Leverkuzen gubio na poluvremenu, pa opet na startu nastavka, a onda je je sa dva ekspresna gola stigao do druge pobjede
Ažurirano: 30.08.2014. 18:45h

Tek je 2. kolo, a Bajern je napravio prvi kiks - ekipa Pepa Gvardiole remizirala je (1:1) na gostovanju Šalkeu u Gelzenikrhenu.

Iako "Veltins arena" nije stadion sa kojeg se lako odnose bodovi, ekipa Bajerna je napravljena da pobjeđuje svakog i svugdje...

Robert Levandovski postigao je prvi službeni gol u dresu Bavaraca, kada je u 10. minutu odapeo desnicom iz srca šesnaesterca, nakon dodavanja Rodea.

Međutim, ni Poljak nije pomogao. "Kraljevsko-plavi" su izjednačili golom reprezentativca Njemačke Benedikta Hovedesa nakon prekida u 62. minutu.

U sastavu Bavaraca je debitovao Ćabi Alonso, a zamijenjen je u 68. minutu.

Fudbaleri Bajer Leverkuzena dobili su kao domaćini Hertu sa 4:2.

Bajer je tako zabilježio i drugi trijumf na početku sezone domaćeg prvenstva, ali uz velike probleme protiv kluba iz prijestonice Njemačke.

Herta je dva puta vodila, Bajer stizao zaostatak, da bi golovima Julijana Branta i Karima Belarabija u finišu susreta došao do pobjede.