Pobjeda Borusije, gol i asistencija Rojsa

"Milioneri" desetak minuta prije kraja vodili sa 3:0, a onda strahovali za prvi trijumf u sezoni
Marko Rojs, Foto: Www.taringa.net
Ažurirano: 29.08.2014. 20:38h

Borusija je iznenađujući poraz od Bajera na „Signal Iduna parku” na otvaranju Bundes lige ispravila u Augsburgu.

„Milioneri” su pobijedili sa 3:2, a gotovo sve na „SGL areni” je bilo riješeno na samom startu - Marko Rojs je u 11. minutu poslije dulog pasa sa Kevinom Groskrojcom donio prednost, a onda je iz kornera asistirao Sokratisu Papastatopulosu tri minuta kasnije.

U 79. minutu je sastav Jirgena Klopa iskoristio još jednu od nekoliko velikih priliku, a ovo gostovanje će pamtiti i Kolumbijac Adrijan Ramos, novajlija iz Herte, koji je postigao prvi pogodak u zvaničnim mečevima za velikana iz Dortmunda.

Kada se činilo da su tri boda sigurna, Borusija je naišla na probleme, pa je posljednja tri minuta strahovala za pobjedu, jer su Raul Bobadilja u 83. i Tim Matavž u 90. vratili nadu domaćinu...

Derbi kola se igra sjutra na „Veltins areni” - Šalke dočekuje Bajern od 18.30 časova.

Rezultat

Augsburg - Borusija D. 2:3 (Bobadilja 83, Matavž 90 - Rojs 11, Papastatopulos 14, Ramos 79)

Sjutra: Bajer - Herta, Hamburger - Paderborn, Štutgart - Keln, Verder - Hofenhajm, Volfsburg - Ajntraht, Šalke - Bajern.

Ponedjeljak: Majnc - Hanover, Frajburg - Borusija M.