Baskija slavi, Arsenal u eliti, igrač Ludogoreca branio penale!

Izabranici Ernesta Valverdea slavili su u revanšu na "San Mamesu" protiv Napolija sa velikih 3:1, iako su gubili na poluvremenu. I Malme u Ligi šampiona
59 pregleda 3 komentar(a)
Atletik Bilbao, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 27.08.2014. 21:39h

Baskija slavi - Atletik Bilbao igraće u Ligi šampiona prvi put od 1998. godine.

Izabranici Ernesta Valverdea slavili su u revanšu na „San Mamesu" protiv Napolija sa velikih 3:1, iako su gubili na poluvremenu.

Arsenal je protiv Bešiktaša na „Emirejtsu" drhtao do 90. minuta, ali je ipak obezbijedio 17. uzastopni plasman u Ligu šampiona. Presudio je gol Aleksisa Sančesa u 45. minutu, njegov prvi u dresu „tobdžija".

Najveću senzaciju napravio je švedski Malme, koji je deklasirao Salcburg u revanšu i velikom pobjedom od 3:0 izborio prvi plasman u LŠ otkada se elitno evropsko takmičenje igra po grupnom formatu.

Ipak, pričaće se o Ludogorecu, posebno igraču sa brojem 27, Mociju - ovaj defanzivac stavio je rukavice kada je golman Stojanov isključen u 120. minutu (već su bile izvršene sve tri izmjene), a onda u penal-ruletu odbranio dva jedanaesterca igračima Steaue za plasman Bugara u Ligu šampiona!