Barsa pobijedila Elće, Enrike dobio Munira

Katalonci na otvaranju sigurni protiv Elćea, iako su čitavo drugo poluvrijeme imali igrača manje
Ažurirano: 24.08.2014. 21:04h

Barselona je na otvaranju lako izašla na kraj s Elćeom, Lionel Mesi je već u golgeterskoj formi, a Luis Enrike je na svom debiju lansirao i mladog debitanta - 18-godišnjeg Minura El Hadadija.

Na „Nou Kampu” je bilo 3:0, a domaćina nije poremetilo ni to što je u 44. minutu, samo stotinjak sekundi nakon što je Mesi načeo goste, Havijer Maskerano napravio faul kao posljednji igrač odbrane i zaradio crveni karton.

Vjerovalo se da Barsa s igračem manje može da naiđe na probleme, ali Elće nije imao snage ni da ugrozi favorita.

El Hadadi, koji je igrao od prvog minuta (u sastavu nije bilo povrijeđenog Nejmara i suspendovanog Luisa Suaresa), već u 46. je na pas Ivana Rakitića povisio na 2:0 i prvi meč začinio pogotkom, a poigravanje u Kataloniji je zaokružio Mesi u 63. minutu nakon još jedne rutinske realizacije...

Selta je savladala Hetafe sa 3:1, a Eibar, kojem je ovo prva sezona u Primeri, bio je bolji od Sosijedada (1:0).

Aktuelni šampion Atletiko sjutra veče od 22 časa gostuje u predgrađu Rajo Valjekanu, a Real dva sata ranije dočekuje Kordobu...

Barselona - Elće 3:0 (Mesi 42, 63, El Hadadi 46)

Eibar - Sosijedad 1:0 (Lara 45)

Selta - Hetafe 3:1 (Nolito 20, Oreljana 56, Larivej 70 - Samir 62)

Levante - Viljareal 0:2 (Uče 56, Čerišev 85)