Bajern krenuo pobjedom, epski promašaj Malande

Tvorac pobjede Bajerna je Arjen Roben, koji je u 37. minutu namjestio gol Mileru, a u 47. i sam pogodio, nakon solo-prodora.
Roben, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 22.08.2014. 20:53h

Aktuelni šampion Bundes lige, Bajern, otvorio je novu sezonu tijesnom pobjedom nad Volfsburgom (2:1).

Pred 71 hiljadu navijača na do vrha punoj "Alijanc areni", Bavarci početkom nastavka imali lagodnih 2:0, ali su do kraja strahovali za trijumf. Napadač Volfsbruga Ivica Olić zatresao je mrežu bivšeg kluba spektakularnim golom u 52. minutu, nakon čega je viđen promašaj godine - napadač gostiju Malanda pogodio je prečku gola Nojera, a onda propustio priliku da odbijenu loptu prikuca u mrežu sa samo metar, iako je gol bio prazan.

Bavarci su u finišu, nakon epskog promašaja Malande, propustili nekoliko prilika da ubjedljivije trijumfuju.