Krivec brži od pištaljke, BATE Borisov izbacio Debrecin

U 3. kolo kvalifikacija plasirao se i francuski Lil našeg Marka Baše, koji je izbacio Grashopers
BATE Borisov, Foto: Fcbate.by
Ažurirano: 05.08.2014. 21:59h

Debrecin je imao minimalnu prednost iz prvog meča kod kuće, Mađari su poveli i u revanšu, ali je bjeloruski BATE Borisov, ipak, u sudijskoj nadoknadi stigao do plasmana u plej-of za Ligu šampiona.

Odlučujući pogodak za konačnih 3:1 postigao je Krivec u 4. minutu sudijske nadoknade.

Debrecin je poveo pogotkom Sidibea iz penala u 20. minutu i činilo se da je nadomak uspjeha. Međutim, BATE je izjednačio dvadesetak minuta kasnije preko Volodka, a do preokreta je došao u nastavku.

Prvo je Rodionov u 66. minutu doveo domaćina u vođstvo od 2:1, a kada su fudbaleri Debrecina očekivali završetak susreta i slavlje, uslijedio je šokantan pogodak za veliki trijumf bjeloruskog kluba.

U treće i posljednje kolo kvalifikacija plasirao se i Lil našeg Marka Baše. Francuski tim je na domaćem terenu protiv Grashopersa rutinski sačuvao dva gola viška sa gostovanja u Švajcarskoj igrajući 1:1.

Baša je bio siguran svih 90 minuta, ali je i zaradio žuti karton u prvom minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena, nakon starta nad Langom.

Maribor je na neutralnom terenu u Larnaki odigrao 2:2 protiv Makabija iz Tel Aviva i prošao nakon minimalne pobjede u prvom meču kod kuće (1:0), dok je Standard poslije 0:0 u Liježu slavio u Atini nad Panatinaikosom (2:1).

BATE Borisov (Belorusija) - Debrecin (Mađarska) 3:1 (1:1), prvi meč 0:1, dalje ide BATE Borisov

Panatinaikos (Grčka) - Standard Lijež (Belgija) 1:2 (1:2), prvi meč 0:0, dalje ide Standard

Makabi Tel Aviv (Izrael) - Maribor (Slovenija) 2:2 (1:1), prvi meč 0:1, dalje ide Maribor

Lil (Francuska) - Grashopers (Švajcarska) 1:1 (1:1), prvi meč 2:0, dalje ide Lil.