Verder razbio Čelzi

Verder je na „Vezeru” očitao lekciju favorizovanom Čelziju (3:0), koji pretenduje na sve trofeje u predstojećoj sezoni
Ažurirano: 03.08.2014. 22:16h

Verder je na „Vezeru” očitao lekciju favorizovanom Čelziju, koji pretenduje na sve trofeje u predstojećoj sezoni. Bundesligaš je bio mnogo bolji akter, pa treneru Čelzija Žozeu Murinju novi kvalitet u igri nijesu donijele ni brojne izmjene. „Zeleni” su prvi stigli do velike šanse, ali je u svom debiju, belgijski golman Tibo Kurtoa pokazao zašto je vraćen sa trogodišnje pozajmice Atletiku. Kurtoa je nevjeroavtnom paradom uspio da zaustavi udarac glavom Franka di Santa sa sedam metara. Ipak, u 20.minutu lopta je u ruku pogodila Džona Terija, a Elija je bio precizan izvođač penala. Probao je Čelzi da odgovori, Fernando Tores je bio agilan u novoj ulozi po lijevoj strani napada, ali je Verder bio konkretniji, pa je Ludovik Obranjak duplirao prednost u 37. minutu.Izmjene nijesu donijele mnogo pomaka u igri Čelzija, iako je Didije Drogba, u svom prvom povratku u ekipu nakon što je 19. maja 2012. godine podigao pehar Lige šampiona u Minhenu, unio živost u napadu. Verder je dobro igrao a mlađi brat Tonija Korsa, Feliks je u 89. minutu sa penala postavio konačan rezultat.