Atletiko Mineiro osvojio južnoamerički Superkup

Klubu iz Belo Horizontea ovo je bio prvi trofej kontinentalnog Superkupa, u kojem se tradicionalno sastaju pobjednik Kupa Libertadores i Kupa Sudamerikana.
Atletiko Mineiro, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 24.07.2014. 19:22h

Atletiko Mineira pobjednik je južnoameričkog Superkupa, pošto su na svom terenum u revanš meču, savladao argentinski Lanus poslije produžetaka sa 4:3.

U prvoj utakmici koja je odigrana prije sedam dana u Lanusu, brazilska ekipa slavila je sa 1:0.

Atletiko, osvajač Kupa Libertadores, poveo je u sedmom minutu golom Dijega Tardelija iz penala.

Tri minuta kasnije izjednačio je Viktor Ajala. Preokret gostima donio je Santijago Martin u 26. minutu, a 11 minuta kasnije poravnao je Režinaldo.

U posljednjem minutu meča Lautaro Akosta je dao gol koji je Lanusu donio produžetke, ali su tamo Gustavo Gomes u 103. i Viktor Ajala u 112. minutu "ovjerili" trofej za Atletiko.