Crna Gora rutinski savladala Litvaniju za prvo mjesto u grupi

Siguran trijumf oslabljene Crne Gore, presudili golovi Savića iz penala i Jankovića
108 pregleda 0 komentar(a)
Crna Gora - Litvanija Liga nacija, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 10.09.2018. 20:50h

Crna Gora je golovima Stefana Savića i Marka Jankovića savladala Litvaniju (2:0) i upisala prvu pobjedu u Ligi nacija.

"Sokoli" nakon dva kola imaju četiri boda, koliko i Srbija, koja je u Beogradu odigrala bez pobjednika (2:2) protiv Rumunije.

Crna Gora i Srbija se sastaju 11. oktobra pod Goricom.

CRNA GORA - LITVANIJA 2:0

Podgorica - Stadion pod Goricom. Gledalaca: 6.000. Sudija: Jakob Kelet (Danska). Strijelci: Savić (penal) u 34. i Janković u 35. minutu za Crnu Goru. Žuti kartoni: Vukčević, Janković (Crna Gora).

Crna Gora: Petković, Stojković, Savić (81. Kopitović), Simić, Tomašević, Vukčević (72. Šćekić), Kosović, Jovović, Ivanić, Janković (88. Boljević), Bećiraj.

Litvanija: Šetkus, Klimavičius, Vorobjovas (46. Kuklis), Leimonas (46. Borovskij), Žulpa, Vaitkunas, Novikovas, Slivka, Lasickas (62. Sefnas), Verbickas, Černi.

TOK MEČA

88. minut - posljednja izmjena u timu Crne Gore. Aleksandar Boljević je zamijenio Jankovića, strijelca drugog pogotka.

Počeo je 85. minut igre. Na terenu se ne dešava praktično ništa - Crna Gora vodi sa 2:0.

80. minut - Stefan Savić je zbog povrede napustio teren, i to uz ovacije. U igri je Boris Kopitović.

71. minut - Šćekić je na terenu umjesto Vukčevića. To je prva izmjena Ljubiše Tumbakovića.

Novo izjednačenje u Beogradu: Srbija - Rumunija 2:2. Mrežu domaćina zatresao je Cukudean.

66. minut - opasan napad Černika, pokušao je Slivka, čiji je udarac ukrotio Petković. Na povredu se žali Tomašević.

Srbija opet vodi protiv Rumunije. Sada je 2:1, ponovo se upisao Mitrović.

I treća izmjena u Litvaniji. Izašao je Lasickas, u igri je Šernas.

59. minut - Simić je bio najveći u skoku poslije kornera Jankovića, ali nije imao sreće - pogodio je stativu.

57. minut - Novikovas je probao sa ivice kaznenog prostora, ali je Petković bio siguran.

Prošlo je desetak minuta igre u nastavku pod Goricom. Crna Gora i dalje ima sigurnu prednost od 2:0.

Izjednačenje u Beogradu - sada je 1:1 u duelu Srbije i Rumunije. Strijelac za goste je Stančiu iz penala.

Počelo je drugo poluvrijeme. Litvanci su napravili dvije izmjene - Kuklis je ušao umjesto Verbickasa, a Borovskij je zamijenio Leimonasa.

Poluvrijeme pod Goricom. Crna Gora vodi rezultatom 2:0 (golovi Savića iz penala i Jankovića) i grabi ka prvoj pobjedi u Ligi nacija.

GOOOOOL: Već je 2:0 - u 35. je strijelac Marko Janković! Asistent je bio Žarko Tomašević, nakon što je Nikola Vukčević oduzeo loptu na tridesetak metara od gola Litvanije.

GOOOOOL: Vodi Crna Gora! Pogodio je Stefan Savić iz penala u 34. minutu u svom 50. meču za nacionalni tim!

Prethodno je Leimonas rukom zaustavio centaršut Jovovića.

32. minut - Šetkus je opet sačuvao goste. Janković je centrirao, a Bećiraj sa pet metara šutirao glavom pravo u golmana Litvanaca. Crna Gora napada, traži gol po svaku cijenu.

U istoj grupi, Srbija je u Beogradu povela protiv Rumunije. Pogodio je Mitrović.

20. minut - najbolja šansa do sada - propustio je Janković, čiji je udarac slabijom desnom nogom zaustavio golman Litvanije Šetkus.

Opet je Crna Gora zaprijetila poslije prekida koji je izveo Janković, ali bez veće opasnosti po gol gostiju.

15. minut - Slivka je pokušao sa desetak metara, ali je šutirao pored gola Petkovića.

Žuti karton za Vukčevića, koji je spriječio potencijalni kontranapad protivinika. Zaustavljen je Slivka.

8. minut - Tomašević je zatresao mrežu Litvanaca, ali je prethodno sviran faul u napadu.

U prvih pet minuta se nije desilo ništa vrijedno pomena.

Počeo je meč nma stadionu pod Goricom pred oko šest hiljada gledalaca.

Fudbalska reprezentacija Crne Gore dočekuje Litvaniju od 20.45 u meču drugog kola četvrte grupe C Lige nacija.

U odnosu na meč sa Rumunijom, Ljubiša Tumbaković je izvršio tri izmjene u startnoj postavi.

Od prvog minuta igraju Marko Janković i Nebojša Kosović, umjesto Aleksandra Šćekića i Aleksandra Boljevića, te Fatos Bećiraj, koji je zaigrao na mjestu Stefana Mugoše (dobio je crveni karton u Ploeštiju).

Crna Gora: Petković - Stojković, Savić, Simić, Tomašević - Vukčević, Kosović, Jovović, Ivanić, Janković - Bećiraj.

Edgaras Jankauskas izvodi sljedeći tim:

Litvanija: Šetkus - Lasickas, Leimonas, Klimavičijus, Vaitkunas - Žulpa, Verbickas - Slivka, Vorobjovas, Novikovas - Černik.