Lovćen eliminisan, Budućnost ide dalje, Čelik ponovo ubjedljivo poražen

Lovćen je danas u Petrovcu, u revanš meču prvog kola, poražen od Željezničara 1:0. Prvi duel na Koševu završen je 0:0¸
12 komentar(a)
FK Lovćen, Foto: FK Lovćen
Ažurirano: 10.07.2014. 20:48h

Fudbaleri Lovćena debitantski nastup na evropskoj sceni završili su u prvom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope.

Lovćen je danas u Petrovcu, u revanš meču prvog kola, poražen od Željezničara 1:0. Prvi duel na Koševu završen je 0:0.

Pobjednika duela i putnika u drugo kolo odlučio je Damir Sadiković u 57. minutu.

Lovćen je je od 11. minuta igrao sa igračem manje, nakon isključenja Dejana Bogdanovića.

Željezničar će u drugom kolu igrati sa uspješnijim iz dvomeča između Santa Kolome iz Andore i Metalurga iz Skoplja.

Metalurg je prvi duel u gostima dobio 3:0.

Revanš je na programu večeras u 20 sati i 45 minuta u Skoplju.

Utakmice drugog kola biće odigrane 14. i 21. jula.

Budućnost u drugom kolu

Fudbaleri Budućnosti plasirali su se u drugo kvalifikacija za Ligu Evrope.

Budućnost je danas u Nikšiću, u revanš meču prvog kola, savladala predstavnika San Marina, ekipu Folgore Falćano 3:0.

Podgorički tim dobio je i prvi duel u Seravaljeu 2:1.

Crnogorski predstavnik do nove pobjede došao je bez prisustva publike, golovima Mihaila Tomkovića u 14, Milivija Raičevića u 58. i Aleksandra Vujačića u 72. minutu.

Utakmica je zbog rekonstrukcije terena stadiona pod Goricom odigrana u Nikšiću.

Budućnost će u drugom kolu igrati protiv kiparske Omonije.

Podgorički tim biće domaćin u prvom meču 17. jula.

Revanš je sedam dana kasnije.

Dva poraza Čelika

Fudbaleri nikšićkog Čelika poraženi su večeras u Kopru od istoimenog slovenačkog tima 4:0, u revanš utakmici prvog kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

Kopar je dobio i prvi međusobni duel u Nikšiću 5:0.

Slovenački tim do nove pobjede vodili su Jaka Štromajer u 10, Goran Galešić u 17. iz jedanaesterca i četvrtom minutu sudijske nadoknade vremena i Matej Pučko u 90. minutu.

Čelik je od 14. minuta igrao sa igračem manje, nakon što je zbog prekršaja nad Matejom Palčičem isključen golman Vladan Giljen.

Kopar će u drugom kolu igrati protiv biće azerbedžanskog Nefčija.

Utakmice drugog kola biće odigrane 17. i 24. jula.