Rendžers izdržao sa dva igrača manje

"Policajci" na gostovanju Ufi igrali 1:1, iako su se od 66. minuta branili sa devetoricom
Rendžers, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 30.08.2018. 16:18h

Prva ekipa koja je u plej-ofu izborila mjesto u Ligi Evrope je Glazgov Rendžers.

Način na koji je to uradio klub koji od ovog ljeta vodi legendarni kapiten Liverpula Stiven Džerard je za divljenje, jer su "policajci" izdržali na gostovanju Ufi sa dva igrača manje!

Nakon 2:1 u Škotskoj, velikan sa "Ajbroksa" je poveo u Rusiji u 9. minutu, golom momka na pozajmici iz Liverpula, Ovijemuna Edžarije.

Činilo se da je posao završen, ali je u 32. minutu izjednačio Dmitrij Sisujev, da bi u 37. zbog nesportskog ponašanja Alfredo Morelos dobio dva vezana žuta kartona.

U 66. minutu je drugi put "požutio" još jedan igrač Liverpula na privremenom radu u Škotskoj, Džo Flanagan, nakon čega su Rusi krenuli u juriš.

Alan Mekgregor je imao nekoliko fenomenalnih odbrana, Vlačeslav Krotov je pogodio stativu, a gol Džemala Tabidzea u 92. minutu je. čini se, neopravdano poništen.

Džerardu i njegovim igračima to nije smetalo, proslavili su veliki uspjeh...