Budućnost u kvalifikacijama za Ligu Evrope

Budućnost-Čelik, Foto: Vesko Belojević
Ažurirano: 01.06.2014. 07:08h

Meč igran na stadionu Mladosti u kojem je Budućnost bila formalni domaćin (teren gradskog stadiona se rekonstruiše) završen je pobjedom ''plavih” od 2:1 protiv Grblja, te definitivnom evro-promocijom Podgoričana, nakon šampionskog slavlja Sutjeske.

"Moram biti zadovoljan, ovo su mladi momci, dali su sve od sebe i sada idu na zaslužen odmor", kazao je Goran Perišić.

Poveli su gosti - već u 10. minutu Dragan Obradović je nakon solo-prodora i udarca sa 16 metara neodbranjivo pogodio mrežu Ljuljanovića.

Podgoričani su prijetili, ali su pokušaji bili jalovi sve do 25. minuta, kada Marko Burzanović natjerao Ćetka Manojlovića da igrao rukom u svom šesnaestercu, a Risto Radunović bio siguran sa bijele tačke za 1:1.

Domaći su u 64. minutu dobili još jedan penal - napadač Aleksandar Vujačić ga je izborio i realizovao za potpuni preokret i konačnih 2:1.

Do kraja meča Grbalj je još jednom zatresao mrežu preko Manojlovića, ali je linijski sudija pokazao ofsajd.

Važniji od pobjede nad Grbljem za Budućnost je bio rezultat iz Nikšića - Sutjeska je pobjedom nad Dečićem oslobodila Podgoričanima put ka Evropi.

"I ja sam srećan, kao i moj kolega, ostali smo u eliti", rekao se trener Grblja, Aleksandar Nedović.

Budućnost - Grbalj 2:1 (1:1)

Podgorica - Stadion na Starom aerodromu. Gledalaca: 400. Sudija: Mileta Šćepanović (Podgorica). Pomoćnici: Nikola Vujović (Bar), Brajović Miodrag (Spuž). Strijelci: Radunović 25. penal, Vujačić 65. penal - Obradović 10. Žuti kartoni: Tomković, Rogošić, Raičković (Budućnost), Obradović, Magud, Bogdanović, Manojlović (Grbalj).

Budućnost: Ljuljanović, Tomković, Radunović, Orahovac, Raspopović, Hočko, Rogošić, Raičković (Cmiljanić), Raičević (Ilinčić), Burzanović (Vukčević), Vujačić.

Grbalj: Đurović, Obradović, Magud, Bogdanović, Manojlović, Pepić, Grivić, Kalić (Ašćerić), Milojko, Đalović (Janković), Macanović (Handa).