Sutjeska odbranila titulu!

Šampion je sa 4:0 protiv Dečića odbranio prvo mjesto i drugu uzastopnu šampionsku titulu, što do sada nije pošlo nijednoj drugoj ekipi u nezavisnoj Crnoj Gori
14 komentar(a)
Bakljada, Foto: Ivan Petrušić
Ažurirano: 31.05.2014. 17:53h

Sutjeska je odbranila titulu, sasvim zasluženo - šampion je sa 4:0 protiv Dečića odbranio prvo mjesto i drugu uzastopnu šampionsku titulu, što do sada nije pošlo nijednoj drugoj ekipi u nezavisnoj Crnoj Gori.

Do pobjede, 17. ove sezone, došla je golovima Darka Isidorovića u 22, Igora Počeka u 41, Miloša Stevovića u 70. i Nikole Stijepovića u 80. minutu.

Sutjeska je prva crnogorska ekipa koja odbranila titulu prvaka u fudbalu.

Drugoplasirani Lovćen poražen je na Cetinju od Mogrena 2:1. Mogren je poveo pogotkom Dejana Pržice u 20. minutu.

Izjednačio je Dejan Bogdanović u 50, a pobjedu budvanskom timu donio je Marko Mugoša u 80. minutu.

Budvanski tim i pored trijumfa na Cetinju nije uspio da izbjegne baraž.

Pobjedu u gostima ostvarila je i podgorička Mladost, koja je u Nikšiću savladala Čelik 1:0 i tom pobjedom izborila opstanak. Odlučujući pogodak postigao je Stefan Mugoša u 62. minutu

Budućnost je u podgoričkom naselju Stari aerodrom, golovima iz jedanaesteraca, Rista Radunovića u 25. i Aleksandra Vujačića u 65. minutu, pobijedila Grbalj 2:1.

Jedini pogodak za Grbalj postigao je Aleksandar Obradović u desetom minutu.

U meču koji nije imao rezultatski značaj Petrovac je pred svojim navijačima pobijedio Rudar 3:0, golovima Jasmina Muhovića u 39. i 86. i Miloša Lakića u 52 minutu.

Uspješan je bio i Mornar, koji je u Baru trijumfovao u duelu sa ekipom Zete rezultatom 2:1.

Pobjedu barskom timu, koji će opstanak u Prvoj ligi pokušati da izbori kroz baraž, donijeli su Danilo Tomić u 10. i Vule Vujačić u 68. minutu. Jedini pogodak za Zetu postigao je Stefan Vukčević u 55. minutu.

Mugoši Trofej Radija Crne Gore kao najboljem strijelcu

Napadač Mladosti Stefan Mugoša dobitnik je Trofeja Radija Crne Gore, koji se dodjeljuje najboljem strijelcu Telekom Prve crnogorske fudbalske lige.

Mugoša je sezonu završio sa 15 postignutih golova.

Golgeter lige ove sezone osvojiće trofej Radija Crne Gore, koji ta medijska kuća prvi put dodjeljuje u čast velikog jubileja.

Mugoši će trofej biti uručen u petak na svečanosti u prostorijama Radio televizije Crne Gore.

Sa četiri gola manje drugo mjesto na rang listi zauzima Petar Orlandić, koji je u jesenjem dijelu šampionata nastupao za Zetu.

On je u prelaznom roku prešao u izraelski Hapoel.

Vezista Čelika Darko Zorić i golgeteri Budućnosti Aleksandar Vujačić i Mornara Vule Vujačić postigli su po deset, a gol manje Milan Đurišić iz Mogrena.

Po osam puta u listu strijelaca upisali su se Srđan Radonjić (Sutjeska), Marko Đurović (Mogren), Ivan Ivanović (Čelik), Branislav Janković (Grbalj) i Luka Rotković (Mornar), a po jednom manje (7) Jasmin Muhović (Petrovac), Boris Došljak (Zeta), Japanac Fukui Masato i Goran Vujović (Sutjeska), Ivan Delić (Grbalj), Ivan Knežević (Mladost) i Nikola Vujović (Čelik).

Po šest pogodaka postigli su Nikola Ašćerić (Grbalj), Miloš Đalac (Čelik), Dejan Bogdanović (Lovćen), Luka Merdović (Lovćen), Marko Ćetković (Budućnost), Andrija Kaluđerović (Rudar), Darko Isidorović (Sutjeska) i Darko Karadžić (Sutjeska), a po gol manje (5) Danilo Tomić (Mornar), Darko Marković (Mogren) i Rijad Pepić (Dečić).

Radio Crne Gore ove godine slavi 70 godina postojanja.