Omladinci se oprostili pobjedom nad Škotskom

Omladinska fudbalska reprezentacija Crne Gore pobijedila je danas u Volsolu selekciju Škotske sa 1:0
1 komentar(a)
Ažurirano: 29.05.2014. 16:52h

Omladinska fudbalska reprezentacija Crne Gore pobijedila je danas u Volsolu selekciju Škotske 1:0, u utakmici posljednjeg, trećeg kola elitne runde kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Odlučujući pogodak, za prvi trijumf crnogorskih fudbalera, postigao je Žarko Grbović u desetom minutu.

Izabranici selektora Aleksandra Miljenovića u prva dva kola poraženi su od domaćina, Engleske 6:0 i Ukrajine 4:0, a nastup na turniru završili su na trećem mjestu.

Škotska je turnir okončala bez pobjede, sa dva poraza i remijem sa Ukrajinom.

Plasman na šampionat izborila je Ukrajina, koja je u posljendjem kolu, koje je odlučivalo pobjednika grupe, savladala Englesku 1:0.

Do pobjede i plasmana na šampionat došla je pogotkom Eduarda Sobola u petom minutu sudijske nadoknade vremena.