Hamburger ostao u Bundes ligi

Hamburger je u revanšu baraža za opstanak remizirao sa Grojterom (1:1) i sačuvao se zahvaljujući golu postignutom u gostima, pošto je prvi meč na "Imteh areni" završen bez pogodaka
1 komentar(a)
Pjer-Mišel Lasoga, Foto: Reuters
Ažurirano: 18.05.2014. 17:27h

Jedini tim koji nikada nije ispao iz Bundes lige je preživio dramu u Firtu i ostao u eliti - Hamburger je u revanšu baraža za opstanak remizirao sa Grojterom (1:1) i sačuvao se zahvaljujući golu postignutom u gostima, pošto je prvi meč na "Imteh areni" završen bez pogodaka.

Velikan iz Hamburga je poveo golom Pjer-Mišela Lasoge, napadača na pozajmici iz Herte, koji je u 14. minutu zakucao loptu u mrežu nakon kornera Rafaela van der Varta.

Trećeplasirani tim Cvajte je od tada stvarao izrazitije šanse, a nakon sjajnog dodavanja Štefan Fistner je izjednačio u 59. minutu.

Grojter je imao nekoliko sjajnih prilika za potpuni preokret i ekspresan povratak u Bundes ligu, ali je iskusni golman Jaroslav Drobni bio fenomenalan...