Juventus izbrojao do 102, Parma ostavila Milan bez Evrope

Parma pobjedom nad Livornom osvojila šesto mjesto i plasman u kvalifikacije za Ligu Evrope, "rosoneri" ispali iz igre uprkos trijumfu nad Sasuolom
8 komentar(a)
Juventus, Foto: Reuters
Ažurirano: 18.05.2014. 21:16h

Juventus je u velikom stilu završio sezonu - "stara dama" je savladala Kaljari sa 3:0 i stigla do rekordna 102 boda od mogućih 114.

Niko nikada u pet najjačih evropskih liga nije imao takav učinak!

Feštu u Torinu upotpunili su Andrea Pirlo fenomenalnim golom iz slobodnog udarca sa 30 metara, te Fernando Ljorente i Klaudio Markizio, koji su u prvom poluvremenu potpuno uništili tim sa Sardinije.

Uz Fiorentinu i Inter u Ligi Evrope će naredne sezone igrati i Parma koja je savladala Livorno kod kuće sa 2:0 i preskočila Torino na šestom mjestu.

"Bikovi" su remizirali u Firenci (2:2), a tragičar je bio Alesio Ćerći koji je u 93. minutu promašio penal.

Njegovom timu je bio neophodan trijumf da ode u kvalifikacije za manje evropsko takmičenje...

Zahvaljujući pobjedi Parme za Evropu je izvisio i Milan uprkos tome što je na "San Siru" savladao Sasuolo (2:1).

Juventus i Roma idu direktno u Ligu šampiona, Napoli u kvalifikacije, a iz lige su ispali Livorno, Katanija i Bolonja.