Ažurirano: 16.05.2014. 13:07h

Lionel Mesi dogovorio je sa Barselonom produženje ugovor do 2019. godine.

"Fudbalski klub Barselona postigao je dogovor o novom ugovoru sa Leom Mesijem. Revidirani ugovor biće potpisan narednih dana", navodi se u saopštenju Barselone.

Po novom obnovljenom ugovoru, Mesi će primati oko 20 miliona eura po sezoni, plus pet miliona na ime bonusa.

Barselona je u zvaničnom saopštenjju podsjetila da je četvorostruki osvajač Zlatne lopte "živa legenda", koji je od 2004. dao za Katalonce rekordna 354 gola u 424 utakmice, osvojivši 21 trofej u svim takmičenjima.

On je sa Barselonom osvojio šest titula šampiona Španije, tri titule u Ligi šampiona, po dva trofeja Superkupa Evrope i svjetskog klupskog prvenstva, dva Kupa kralja i šest titula u Super kupu Španije.

Mesi je četiri puta proglašen za najboljeg fudbalera svijeta.

Za reprezentaciju Argentine odigrao je 83 utakmice i postigao 37 golova i osvojio zlatnu olimpijsku medalju 2008. godine.