Iskra iznenadila šampiona, OFK Titograd se učvrstio na vrhu, Budućnost srušila Zetu

Danas odigrane sve utakmice 5. kola Telekom Prve lige
Sutjeska - Iskra, Foto: Milan Šapurić
Ažurirano: 25.08.2018. 18:00h

Pobjedom u Grblju - tek drugom na posljednjih 10 gostovanja u Radanovićima - OFK Titograd se učvrstio na čelnoj poziciji Telekom 1. CFL.

Izabranici Igora Pamića slavili su golom Marka Miličkovića devet minuta prije kraja i iskoristili neočekivane poraze Sutjeske od Iskre, kao i Lovćena od Petrovca, da im pobjegnu čak pet bodova.

Kikseve Sutjeske i Lovćena iskoristila je i Budućnost, koja je srećnom pobjedom protiv Zete na Trešnjici (1:0) prekinula seriju od dva vezana meča bez trijumfa i došla do 2. mjesta, sa tri boda manje od vodećeg.

Presudio je autogol, Ivana Vukčevića u 33. minutu.

Sjajni Stefan Milošević, dvostruki strijelac, donio je pobjedu Iskri kraj Bistrice, golovima u drugom poluvremenu. Poraz šampiona ublažio je rezervista Vuković u nadoknadi.

Ovo je tek druga pobjeda Iskra na posljednjih 10 mečeva protiv Sutjeske, uz osam poraza.

Lovćenu se nije posrećilo domaćinstvo u Podgorici, jer je Petrovac bio brži, konkretniji i precizniji na Starom aerodromu i tri puta zatresao mrežu Cetinjana, preko Kalezića, Kacića i Prenkočevića.

Mornar i Rudar igrali su neriješeno 1:1 pod Malim brdom u Petrovcu, gdje su Barani bili domaćini.