Juve slavio u Rimu, Bolonja, Katanija i Livorno u Seriji B

2 komentar(a)
Ažurirano: 11.05.2014. 18:16h

Roma i Juventus su odigrali derbi za dušu navijača, a u moru šansi na obje strane na gol se čekalo sve do 94. minuta i reakcije Pabla Osvalda - Juve je slavio sa 1:0 i sjajnu sezonu zaokružio na terenu jedinog pravog konkurenta u Italiji.

Duel svije najbolje italijanske ekipe je ponudio je sjajan fudbal, "vučica" je bila bolji tim (posebno u prvom poluvremenu), ali je za promašaje, prije svih Žervinja, kazna stigla u sudijskoj nadoknadi kada je Osvaldo pogodio na dodavanje Štefana Lihtštajnera.

Navijači Rome, međutim, imaju razlog da budu zadovoljni, jer je Miralem Pjanić danas produžio ugovor do 2018. godine.

"Dama" je ovim trijumfom došla do 99 bodova, što niko nije uradio do sada (Inter se zaustavio na 97).

Fenomenalnim golom Franka Brijence u posljednjim sekundama meča Atalanta je savladala Milan i "rosonere" udaljila od Lige Evrope za narednu sezonu.

Vezista domaćina je poslije povratne lopte Đulija Miljaća majstorski pogodio same rašlje za neviđeno slavlje.

Nepuna dva minuta ranije Mario Baloteli je pogodio stativu.

Gosti su poveli u 51. minutu autogolom Đanpaola Belinija, koji skrenuo loptu u mrežu u pokušaju da spriječi asistenciju Salija Muntarija ka Baloteliju.

Milan je držao prednost do 68. minuta, kada je Kevin Konstant skrivio penal faulom nad Karlosom Karmonom, a Herman Denis je bio siguran izvođač...

Arbitar Nikola Ricoli je produžio meč za pet minuta i u posljednjem napadu Brijenca je donio sva tri boda Atalanti.

Milan je samo zahvaljujući remiju Torina i Parme (1:1) ostao u igri za plasman u Ligu Evrope do posljednjeg kola, ali mu šanse nisu velike.

Naime, "rosoneri", koji imaju bod odnosno dva manje od pomenutih timova, obezbijediće Evropu jedino ako u posljednjem kolu savladaju kod kuće Sasuolo, a Parma ili Torino ne pobijede.

Antonio Kasano i drugovi dočekuju Livorno u posljednjem kolu, dok Toro ide u Firencu.

Fiorentina je pobjedom nad Livornom (1:0, gol Huana Kvadrada, Stefan Savić igrao 90 minuta) i matematički obezbijedila direktan plasman u Ligu Evrope, ali i poslala toskanskog rivala u Seriju B.

Sasuolo i Kjevo su slavili protiv Đenove odnosno Kaljarija i opstali u ligi, a zajedno s Livornom u niži rang idu i Bolonja i Katanija.

Napoli je deklasirao Sampdoriju u Đenovi sa 5:2...

Roma - Juventus 0:1 (Osvaldo 90+4)

Atalanta - Milan 2:1 (Denis 68 (penal), Brijenca 90+5 - Belini (autogol) 51)

Livorno - Fiorentina 0:1 (Kvadrado 57)

Kaljari - Kjevo 0:1 (Dajneli 72)

Sasuolo - Đenova 4:2 (Floro Flores 16,89, Bjondini 66, Sansone 86 - Kalajo 40, Đilardino 76)

Torino - Parma 1:1 (Imobile 42 - Bjabjani 71)

Sampdorija - Napoli 2:5 (Eder 30, Všolek 88 - Sapata 19, Insinje 27, Kaljehon 32, Hamšik 47, Mustafi (autogol) 61)

Bolonja - Katanija 1:2 (Morleo 79 - Monzon 22, Berhesio 84)