80 pregleda 0 komentar(a)
Mileta Radulović, Foto: Vesko Belojević
Ažurirano: 11.05.2014. 08:23h

Treći put ove sezone Grbalj je savladao Zetu i stigao na korak do direktnog opstanka.

Izrabranici Aleksandra Nedovića bili su puno bolji tim - stvarali su, promašivali šanse i davali golove, ali su se i pored toga kockali u finišu... Ipak, gol Ašćerića nakon prekida u nadoknadi riješio je sve dileme.

Tim iz Radanovića plesao je po notama Branislava Jankovića, koji je istakao kandidaturu za A reprezentaciju.

"Bili smo sjajni u prvom poluvremenu, kada smo morali ubjedljivije da vodimo. Na kraju smo ipak zasluženo slavili", kazao je Janković.

Golman Zete Novica Gačević sjajnim intervencijama odbranio je šanse Pepića i Manojlovića, ali nije mogao ništa nakon sjajnog solo-prodora i udarca Jankovića u 40. minutu.

Igrao se 8. minut nastavka kada je Glavan iz “mrtvog ugla” vratio loptu u peterac, a Obradović je gurnuo u mrežu za 2:0.

Zeta se vratila u igru preko rezerviste Kalačevića (gol nakon prekida), ali je Ašćerić na sličan način osigurao trijumf domaćih.

Duel u Radanovićima pamtiće se i po spektakularnom voleju Dražena Međedovića u stativu, sa više od 20 metara.

"Nismo imali rješenja za sjajnog Jankovića, ali ni dovoljno žara da pariramo rivalu", kazao je Rade Vešovič, trener Zete.

Grbalj - Zeta 3:1 (1:0)

Radanovići - Stadion Grblja. Gledalaca: 150. Sudija: Pavle Radovanović (Podgorica). Pomoćnici: Đorđije Ražnatović (Cetinje), Veselin Đuranović (Podgorica). Strijelci: Janković 40, Obradović 53, Ašćerić 90+3 - Kalačević 69. Žuti kartoni: Janković, N. Bogdanović, Manojlović (Grbalj), Kukuličić (Zeta).

Grbalj: Radulović, Obradović, Janković (Magud), N. Bogdanović, Ašćerić, Međedović, Carević, Manojlović, Pepić (Kalić), Ahčin, Glavan.

Zeta: Gačević, Radulović (Aligrudić), Šoć, Dujković, Cavnić (Kalačević), Popović, Milić (Kukuličić), Došljak, Krstović, Vlaisavljević, Čolaković.