Nikač dobio Podgoričanima sva tri boda protiv Sutjeske, remijem u međusobnom duelu, Lovćen i Čelik su za po bod smanjili zaostatak za liderom
46 komentar(a)
Budućnost-Čelik, Foto: Vesko Belojević
Ažurirano: 10.05.2014. 17:23h

Sutjeska je imala proliku da pobjedom, možda, i napravi ključan korak za odbrani titule, ali je Budućnost sa tri boda u Nikšiću vratila neizvjesnost - remijem u međusobnom duelu, Lovćen i Čelik su za po bod smanjili zaostatak za liderom.

Nakon što je prošle nedjelje "skinuo skalp" Lovćenu, mladi sastav Budućnosti je pobijedio i šampiona, koji ove sezone ne zna za pobjedu protiv podgoričkog sastava (dva remija i poraz). Odlučujući pogodak postigao je Darko Nikač u 59. minutu.

U posljednjih 12 međusobnih duela Sutjeska je samo jednom savladala Budućnost. Podgoričani su, s druge strane, u tom periodu upisali čak devet pobjeda, uz svega dva remija, oba ove sezone.

Poraz Sutjeske iskoristio je Lovćen, koji je remijem sa Čelikom na Cetinju (1:1), smanjio zaostatak za vodećim timom na tri boda.

Čelik je poveo pogotkom Ivana Ivanovića u 76. minutu. Konačan rezultat postavio je autogolom Vasilije Jovović u 84. minutu.

Bez pobjednika završen je i duel Mogrena i Petrovca, koji su u Budvi igrali 1:1.

Domaćin je poveo golom Milana Đurišića u 18. minutu. Izjednačio je i postavio konačan rezultat Željko Mrvaljević u 29. minutu.

Mladost je u podgoričkom naselju Stari aerodrom, golovima Stefana Mugoše u 26. i Gorana Burzanovića u 87. minutu, savladala Mrnar 2:1. Jedini pogodak za barski tim postigao je Vule Vujačić u 59. minutu.

Pobjede u ovom kolu ostvarili su i fudbaleri Rudara i Grblja.

Rudar je u Tuzima savladao Dečić 2:1, golovima Koste Bajića u 65. i 73. minutu.

Jedini pogodak za Dečić, vodeći na utakmici, postigao je Sanibal Orahovac u 19. minutu iz jedanaesterca.

Grbalj u Radanovićima, golovima Branislava Jankovića u 40, Aleksandra Obradovića u 53. i Nikole Ašćerića u 90. minutu, pobijedio Zetu 3:1.

Pogodak za ekipu iz Golubovaca postigao Filip Kalačević u 69. minutu.

Mugoša povećao prednost na listi strijelaca

Napadač Mladosti Stefan Mugoša sa 13 postignutih golova najbolji je strijelac Telekom Prve crnogorske fudbalske lige nakon 30. kola.

Golgeter lige ove sezone osvojiće trofej Radija Crne Gore, koji ta medijska kuća prvi put dodjeljuje u čast velikog jubileja.

Sa dva gola manje drugo mjesto na rang listi zauzima Petar Orlandić, koji je u jesenjem dijelu šampionata nastupao za Zetu.

On je u prelaznom roku prešao u izraelski Hapoel.

Vezista Čelika Darko Zorić je na trećem mjestu sa deset, dok je napadač Mornara Vule Vujačić na četvrtom sa devet postignutih pogodaka.

Po osam postigli su Ivan Ivanović (Čelik), Branislav Janković (Grbalj), Luka Rotković (Mornar) i Aleksandar Vujačić (Budućnost), a po gol manje (7) Milan Đurišić (Mogren), Japanac Fukui Masato (Sutjeska), Goran Vujović(Sutjeska), Srđan Radonjić (Sutjeska), Ivan Delić (Grbalj), Ivan Knežević (Mladost) i Nikola Vujović (Čelik).

Po šest puta u listu strijelaca upisali su se Nikola Ašćerić (Grbalj), Miloš Đalac (Čelik), Luka Merdović (Lovćen), Marko Ćetković (Budućnost), Andrija Kaluđerović (Rudar), Darko Karadžić (Sutjeska) i Marko Đurović (Mogren), a po jednom manje Darko Isidorović (Sutjeska), Boris Došljak (Zeta) i Jasmin Muhović (Petrovac).

Po četiri pogotka postigli su Darko Nikač (Budućnost), Miloš Borov Radulović (Zeta), Darko Marković (Mogren), Ahmet Mujdragić (Ćelik), Božo Marković (Dečić), Danilo Tomić (Mornar), Draško Božović (Lovćen), Dejan Bogdanović (Lovćen), Nenad Stojanović (Lovćen), Vuk Martinović (Lovćen), Balša Radović (Lovćen), Rijad Pepić (Dečić), Bogdan Bogdanović (Mornar) i Miljan Vlaisavljević (Zeta).

Radio Crne Gore ove godine slavi 70 godina postojanja.