Sasuolo pobijedio u Firenci, opstanak sve bliže

1 komentar(a)
Kanavaro i Kvadrado, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 06.05.2014. 21:23h

Sasuolo je osvojio vjerovatno ključne bodove za opstanak, i to na terenu gdje je ove sezone, između ostalih, pao Juventus.

Tim Euzebija di Franćeska je pobijedio Fiorentinu na "Frankiju" sa 4:3 i dva kola prije kraja pobjegao iz zone ispadanja, pa sada ima dva boda više od Bolonje koja je ispod crte.

Sasuolo je 65 minuta koristio sve greške odbrane domaćina (Stefan Savić odigrao 90 minuta), dva puta je imao po tri gola prednosti (3:0 i 4:1), a onda se u finišu spasavao...

Domeniko Berardi je bio trostruki strijelac za goste, upisao se i Nikola Sansone, ali je sve to moglo da bude nedovoljno, jer je Fiorentina u posljednjih 10 minuta imala nekoliko šansi da izjednači.

"Viola" je i postigla pogodak za 4:4, ali je on poništen zbog ofsajda u kojem se nalazio Borha Valero.

Sasuolo u narednom kolu dočekuje Đenovu, a u posljednjem gostuje Milanu.

Fiorentini ovaj poraz ne bi trebalo da stvori probleme, jer na četvrtom mjestu (koje vodi direktno u Ligu Evrope) ima četiri boda više od petoplasiranog Intera...

Napoli je pred svojim navijačima lako izašao na kraj sa Kaljarijem (3:0).

Marek Hamšik je kod 2:0 promašio penal, a za golove su bili zaduženi Dris Mertens (sa bijele tačke), Goran Pandev i Blerim Džemaili.

Rezultat

Fiorentina - Sasuolo 3:4 (Gonsalo (penal) 57, Rosi 72, Kvadrado 75 - Berardi (penal) 23, 33, 42, Sansone 64)

Napoli - Kaljari 3:0 (Mertens (penal) 33, Pandev 43, Džemaili 57)