Zeta bolja od Mladosti za miran prvoligaški san

Zeta, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 04.05.2014. 08:00h

Nije teoretski, ali je vrlo blizu - Zeta je nakon jučerašnje pobjede protiv Mladosti (1:0) na pragu da prebrine sve brige oko opstanka.

Izabranici Rada Vešovića su četiri boda iznad zone baraža, u kojoj se nalazi upravo Mladost, ali ispod sebe imaju još dva tima, Grbalj i Mornar...

"Odreagovali smo u pravom trenutku, prekinuli negativan niz i osvojili tri velika boda. Nismo još obezbijedili opstanak, ali smo na dobrom putu", kazao je Vešović.

Odluka je pala u 59. minutu - Došljak je centrirao, Kukuličić glavom skrenuo loptu ka golu, a kapiten Miloš B.Radulović bio brži od golmana Dragojevića i gurnuo je u mrežu.

Samo tri minuta kasnije Mladost je ostala sa desetoricom (Lagator dobio dva žuta kartona), pa je meč na Trešnjici bio “zaključan”.

"Bili smo umorni nakon utakmice u Kupu u srijedu, a težak teren nam je predstavljao dodatni problem. Nakon primljenog gola, teško smo mogli da uradimo nešto sa igračem manje", kazao je Radovan Kavaja, trener gostiju.

Najveću šansu Mladost je imala u prvom dijelu, kada je Stefan Mugoša pogodio prečku iz slobodnog udarca.

Zeta - Mladost 1:0 (0:0)

Golubovci - Stadion Trešnjica. Gledalaca: 300. Sudija: Mileta Šćepanović (Podgorica). Pomoćnici: Dejan Pajović i Marko Stanković (Cetinje). Strijelac: M. B. Radulović 58. Žuti kartoni: M. B. radulović, Popović, Čolaković, Milić, Klikovac (Zeta), Dargojević, Mirković, Lagator (Mladost). Crveni karton. Lagator (Mladost).

Zeta: Novović, M. M. Radulović, M. B. Radulović, Popović (St. Vukčević), Čolaković, Cavnić, Dujković, Krstović (Kukuličić), Milić (Radinović), Došljak, Klikovac.

Mladost: Dragojević, Živković, Zečević, Radulović, Lakić, Novović (Mitrović), Mirković, Lagator, Burzanović (Babović), Kejto (Anđušić), Mugoša.