Siti osvojio "Gudison", Fulam i Kardif ispali u Čempionšip

"Građani" sada preuzeli prvo mjesto uz bolju gol-razliku od Liverpula i sami odlučuju o tituli
Ažurirano: 03.05.2014. 19:05h

Sada se pita samo Mančester siti. "Građani" su ostvarili možda i ključna tri boda u borbi za titulu i pobjedom nad Evertonom (3:2) izjednačili se na prvom mjestu na tabeli sa Liverpulom.

Everton je ovim porazom izgubio šanse da se bori za kvalifikacije za Ligu šampiona, ali je prije svega propustio šansu da pomogne gradskom rivalu Liverpulu, jer je Siti dva kola prije kraja došao u situaciju da sam rješava sve.

Tim Manuela Pelegrinija je loše krenuo na "Gudisonu", primio je gol već u 11. minutu (Ros Barkli strijelac), ali je nakon toga se vidjelo koliko je Siti moćan - Serhio Aguero, pa dva puta Edin Džeko su do trećeg minuta drugog poluvremena donijeli veliku prednost svom timu.

Everton je do kraja smanjio preko Romelua Lukakua (u 65. minutu), pokušavao je do kraja da izbori makar remi, a najbolju šansu je u finišu imao Đerar Delofeu čiji je šut odbranio Džo Hart.

A Fulam i Kardif su prežaljeni - porazima od Stouka odnosno Njukasla i definitivno je jasno da će ova dva tima od naredne sezone igrati u Čempionšipu.

U ovom trenutku ka opstanku juri Sanderlend koji je u velikoj seriji pobjeda upisao i trijumf nad Mančester junajtedom u gostima, pa je samo pitanje može li Norič (sjutra ga čeka meč sa Čelzijem, u posljednjem kolu s Arsenalom) do kraja da poremeti računicu "crnim mačkama".

Fulam, čiji je član crnogorski reprezentativac Elsad Zverotić, u Premijer ligi je igrao konstantno od 2001. godine, dugo je preferirao kao nova evropska snaga iz engleskog fudbala, ali je nakon poraza od Stouka od 4:1 postalo jasno da Feliks Magat nije uspio u misiji spasavanja na "Krejven kotidžu".

Kardif je, s druge strane, opet u nižem rangu, nakon samo godinu igranja u Premijer ligi.

Za Velšane je koban bio Njukasl koji je na "Sent Džejms parku" slavio sa 3:0.

Sanderlend je nanio Rajanu Gigsu prvi poraz u menadžerskoj karijeri, a na "Old trafordu" je presudio gol Sebastijana Larsona.

Vest Hem je u londonskom derbiju pobijedio Totenhem 2:0, u pretposljednjem, 37. kolu, i definitivno osigurao opstanak u Premijer ligi.

"Čekićari" su do vođstva došli autogolom Harija Kejna u 37. minutu, a konačan rezultat postavio je Stjuart Dauning minut prije kraja prvog poluvremena.

Everton - Mančester siti 2:3

Barkli 11, Lukaku 65 - Aguero 22, Džeko 43, 48.

Aston Vila - Hal 3:1

Vestvud 1, Vajman 41, 45+3 - Boveri 28. autogol.

Mančester junajted - Sanderlend 0:1