Lovćen protiv Mladosti u finalu

Lovćen slavio sa 3:0 golovima Vujanovića u prvom i Merdovića (dva) u drugom poluvremenu. Mladost odoljela u Budvi (0:0)
7 komentar(a)
Ažurirano: 30.04.2014. 17:00h

Lovćen i Mladost igraće u finalu Kupa Crne Gore, 21. maja u Podgorici - donekle je očekivan epilog nakon prvih utakmica polufinala.

Mnogo lakše nego što je iko očekivao, efektnije nego što su i sami zamislili, fudbaleri Lovćena "riješili" su se Petrovca (3:0) i obezbijedili drugo finale Kupa u nezavisnoj Crnoj Gori.

Prije pet godina pod Goricom, Cetinjani su poraženi baš od tima kojem su danas servirali osvetu - Petrovca.

Nakon 0:0 u prvom meču izabranici Mojaša Radonjića od starta su silovito krenuli po pobjedu, i poveli već u 10. minutu - Vujanović je udarcem glavom pogodio mrežu Popovića.

U nastavku meča, najbolji strijelac Lovćena Luka Merdović se sa dva postignuta gola pobrinuo da neizvjesnost nestane mnogo prije posljednjeg sudijskog zvižduka.

Mladost je u Budvi odoljela protiv Mogrena (0:0), a prednost izabranika Radovana Kavaje iz prve utakmice, ni u jednom momentu nije bila ugrožena.

Ovo je za Mladost prvo finale Kupa u nezavisnoj Crnoj Gori, nakon prošlogodišnjeg ispadanja od Budućnosti u polufinalu.