Real ponizio Bajern na "Alijanc areni" i izborio 13. finale

Po dva gola za Real, u najtežem poraz Bajerna u evrokupovima, postigli su Serhio Ramos u 16. i 20. i Kristijano Ronaldo u 34. i 89. minutu
75 pregleda 30 komentar(a)
Ažurirano: 29.04.2014. 21:06h

Kraj meča! Real je ponizio Bajern 4:0 u Minhenu, i detronizovao Bavarce, koji, tako, nijesu uspjeli da postanu prvi tim u istoriji Lige šampiona koji je odbranio titulu.

Prvom pobjedom u klupskoj istoriji u Minhenu, Real je 13. put u finalu Lige šampiona, prvi put od 2002. godine, i 24. maja imaće priliku da stigne do 10. trofeja protiv Čelzija ili Atletiko Madrida.

Po dva gola za Real postigli su Serhio Ramos u 16. i 20. i Kristijano Ronaldo u 34. i 89. minutu.

Sa ta dva gola, Ronaldo je oborio rekord Lionela Mesija po broju datih golova u Ligi šampiona, pošto je došao do 16. gola u sezoni.

Prethodni rekord igrača Barselone Lionela Mesija iznosio je 14 golova, a Argentinac ga je postavio u sezoni 2011/12.

Portugalac je, zanimljivo, postigao više golova od Mesija iako je odigrao samo 10 utakmica, pošto je propustio meč u Madridu protiv Galatasaraja u grupnoj fazi takmičenja.

Ronaldno je dvocifren broj golova postizao i u sezoni 2012/13. (12 golova) i u sezoni 2011/12. (10 golova).

Ovo je za Bajern najubjedljiviji poraz u istoriji u evrokupovima.

TOK MEČA

90. minut: Samo dva minuta sudijske nadoknade, iako je u nastavku izvršeno svih šest izmjena

89. minut: 0:4! Ronaldo je odlično izveo slobodan udarac, i postigao drugi gol na meču, 16. u ovogodišnjoj Ligi šampiona

84. minut: Posljednja izmjena u Realu, Kasemiroo je zamijenio Di Mariju

83. minut: Tempo je znatno opao, svi su se pomirili sa konačnim epilogom

80. minut: Nova izmjena u Realu, Isko je zamijenio Benzemu

78. minut: Odličan šut Krosa sa 17-18 metara, ali lopta je otišla preko gola

76. minut: Gece je bio u šansi, ali je šutirao preko gola sa nekoliko metara od gola iskosa sa desne strane

75. minut: Izmjena u Realu, Varan je zamijenio dvostrukog strijelca Ramosa.

72. minut: Dvostruka izmjena u Bajernu, Gece i Pizaro su zamijenili Riberija i Milera

64. minut: Kros je pokušao sa distance, ali je to bilo slabo za Kasiljasa.

60. minut: Roben je šutirao desnom nogom, ali je Kasiljas siguran.

57. minut: Odličan šut ljevicom Robena sa oko 17-18 metara, ali je lopta zamalo otišla pored desne stative Kasiljasa.

53. minut: Alaba je šutirao iz povoljne situacije, ali je Ramos izbacio loptu u korner.

Počelo je drugo poluvrijeme. Izmjena u Bajernu, Martines je zamijenio Mandžukića

Kraj prvog poluvremena, u kojem je Real postigao čak tri gola, dva Ramos i jedan Ronaldo, i praktično vizirao pasoš za finale. Bajernu u nastavku treba podvig, da postigne pet golova, a da ne primi nijedan. Čak i za Bajern to izgleda kao "nemoguća misija".

45. minut: Pokušao je Ronaldo iz slobodnog udarca, ali je lopta otišla visoko preko gola.

Dva minuta nadoknade u prvom poluvremenu

44. minut: Roben je bio u povoljnoj poziciji, ali je odbrana Reala otklonila opasnost.

42. minut: Alaba je šutirao lijevom, ali je njegov šut odbijen u korner.

38. minut: Žuti karton za Alonsa nad Švajnstajgerom. Alonsu je to parni karton, pa će propustiti sve izvjesnije finale.

37. minut: Još jedna "vesela" intervencija Nojera van šesnaesterca, ovoga puta nogom, nakon čega je Ronaldo skoro sa centra "opalio" lijevog nogom, i zamalo promašio.

34. minut: 0:3! Kakva kontra Reala, Benzema je proigrao Bejla, koji je asistirao za Ronalda, a Portugalac je bio neumoljiv! Sa 15. golom, Ronaldo je postao najbolji strijelac Lige šampion po broju golova u LŠ u jednoj sezoni. Bajern je nokautiran.

32. minut: Korner za Real sa lijeve strane, izveo ga je Di Marija, ali nije bilo opasnosti po gol Bajerna.

28. minut: Korner za Bajerne sa lijeve strane, ali bez šanse i za šut na gol.

27. minut: Ronaldo je pokušao sa ivice šesnaesterca, ali je bio neprecizan.

25. minut: Poluprilika za Bajern, Riberi je šutirao iskosa sa desne strane, ali je lopta otišla pored stative.

23. minut: Lam je centrirao sa desne strane, pokušao je Mandžukić glavom, ali je to bio loš pokušaj, pa je Kasiljas uhvatio loptu.

20. minut: 0:2! Muk na Alijanc Areni. Ponovo je pogodio Serhio Ramos. Sa desne strane je slobodan udarac izveo Di Marija, Pepe je glavom produžio loptu, a ponovo je najviši u skoku bio Ramos. Real je na dobrom putu na finalu, jer Bajernu sada treba da postigne četiri gola, a da ne primi nijedan.

18. minut: Nakon ukazane pomoći, Ronaldo je nastavio meč.

17. minut: Žuti karton za Dantea iz Bajerna, nakon oštrog starta nad Ronaldom. Ne bi bila greška da je Pedro Proensa pokazao i crveni karton Danteu

16. minut: 0:1! Real je poveo u Minhenu. Prvi korner za Real izveo je sa desne strane Modrić, a najviši u skoku je bio Serhio Ramos koji je matirao Nojera!

12. minut: Alaba je loše intervenisao u svom šesnaestercu, lopta je uzeo Di Marija i "opalio", ali je bio neprecizan. Bavarci su na startu dosta nesigurni u posljednjoj liniji.

9. minut: Prva prilika za Real. Nojer je istrčao i nespretno udario loptu glavom, lopta se odbila do Bejla, koji iz voleja sa oko 25 metara nije uspio da pogodio praznu merežu

1. minut: Di Marija je odlično prošao po lijevo strani, uputio po zemlji loptu ka Benzemi, ali je Nojer presjekao akciju.

Utakmica je počela!

Ko će biti prvi finalista ovogodišnje Lige šampiona, znaće se večeras nakon revanša polufinala na "Alijanc Areni" između svjetskih fudbalskih giganata Bajerna i Reala.

Real brani prednost od 1:0 u prvog meča, ali Bajern želi u finale kako bi branio titulu od prošle godine.

Real Madrid, interesantno, nikada u istoriji nije pobijedio u Minhenu, ali Karlo Anćeloti nikada nije izgubio od Bajerna. Bajern je, sa druge strane, pet puta u šest navrata uspio u revanšu da nadoknadi poraz od 1:0.

Sastavi:

Bajern: Nojer, Lam, Boateng, Dante, Alaba, Švajnštajger, Kros, Roben, Miler, Riberi, Mandžukić.

Rezerve: Rajder, Gece, Hojbjerg, Martinez, Pizaro, Rafinja, Van Bujten

Real: Kasiljas, Karvahal, Pepe, Ramos, Koentrao, Ćabi Alonso, Modrić, Di Marija, Ronaldo, Bejl, Benzema.

Rezerve: Lopez, Kasemiro, Iljaramendi, Isko, Marselo, Morata, Varan

Drugog finalistu odlučiće sjutrašnji duel Čelzija i Atletika u Londonu.

U prvoj utakmici u Madridu nije bilo golova.