Čelzi osvojio "Enfild", sad je Siti favorit za titulu

"Građani" pobijedili Kristal Palas, prišli na minus tri uz meč manje i sada je sve u njihovim rukama do kraja Premijer lige
14 komentar(a)
Ažurirano: 27.04.2014. 17:30h

Golovi u sudijskim nadoknadama prvog i drugog poluvremena u potpunosti su promijenili tok Premijer lige - Čelzi je na "Enfildu" savladao Liverpul sa 2:0, pa je sada Mančester siti postao glavni favorit za titulu.

"Redsi" su u derbiju napadali od 1. minuta, imali mnogo više prilika, ali su surovo kažnjeni.

U 48. minutu prvog poluvremena, Stiven Džerard se okliznuo, a Demba Ba došao do lopte, stuštio se ka šesnaestercu i rutinski matirao Simona Minjolea.

Tim Brendana Rodžersa je u nastavku imao mnogo prilika, bacio je sve karte na napad, ali se rizik nije isplatio, jer se u 92. munutu Vilijan ušetao u gol nakon kontre i asistencije Fernanda Toresa.

Liverpul dva kola prije kraja ima dva boda više od Čelzija, a tri od Sitija, koji ima utakmicu manje.

Tim Manuela Pelegrinija je danas savladao Kristal Palas (2:0, golovi Edina Džeka i Jaje Turea u prvom poluvremenu), a ako pobijedi u preostala tri meča do kraja gotovo sigurno bi bio prvak zbog bolje gol-razlike, jer sada ima plus 58, a Liverpul + 50.

Siti je na "Selhrst parku" idealno otvorio utakmicu, poveo je golom Džeka na asistenciju Turea, pa je postalo jasno da se bliži kraj sjajnoj seriji Palasa od pet pobjeda u kojoj je srušio i Čelzi i Everton...

U 43. je Ture povisio na 2:0 i u prvom meču po povratku nakon povrede dokazao koliko je timu iz Mančestera lakše da igra kada je on u sastavu.

Stevan Jovetić je desetak minuta prije kraja ušao u igru umjesto Serhija Aguera.

"Građani" do kraja šampionata gostuju i Evertonu, a dočekuju Aston Vilu i Vest Hem.

Liverpul, s druge strane, igra u Londonu sa Kristal Palasom i kući sa Njukaslom.

I Čelzi ima šansu, ali mora da čeka poraze najvećih rivala i da dobije Norič na "Stamford bridžu" i Kardif u Velsu.

A nakon trijumfa nad Kardifom kod kuće (4:0) Sanderlend je preskočio Norič i izašao iz zone ispadanja.

"Crne mačke" sada imaju imaju 32 boda, ali i meč manje od Noriča, Fulama i Kardifa, ekipa s kojima će se boriti za opstanak.

Konor Vikam je načeo "plave ptice", potom je Fabio Borini iz penala povisio prednost, a sve su riješili Emanuele Đakerini i opet Vikam u drugom poluvremenu.

Gosti iz Velsa su u finišu prvog poluvremena ostali s desetoricom jer je crveni karton dobio Kala.

Kristal Palas - Mančester siti 0:2 (Džeko 4, Ture 43)

Liverpul - Čelzi 0:2 (Ba 45+3, Vilijan 90+4)

Sanderlend - Kardif 4:0 (Vikam 26, 86, Borini (penal) 45+2, Đakerini 76)