Cetinjani su do tri boda došli protiv Petrovca, koji je samo u finišu priprijetio
20 komentar(a)
Budućnost, Foto: Ivan Petrušić
Ažurirano: 26.04.2014. 16:49h

Lovćen je odgovorio na pobjedu Sutjeske, i održao korak za liderom prvenstva - Cetinjani su do tri boda došli protiv Petrovca, koji je samo u finišu priprijetio.

Do 16. pobjede ove sezone Lovćen je došao je golovima Luke Merdovića u 25. i 70. minutu.

Jedini pogodak za Petrovac postigao je Benjamin Kacić u prvom minutu i sudijske nadoknade vremena.

U derbiju kola Čelik je u Nikšiću savladao Budućnost, pogotkom Darka Zorića u 87. minutu iz jedanaesterca.

Minimalne pobjede u ovom kolu ostvarili su fudbaleri Grblja i Mogrena.

Grbalj je u Tuzima, pogotkom Branislava Jankovića u 66. minutu, pobijedio Dečić 1:0.

Mogren je u Budvi savladao Zetu 1:0, a odlučujući pogodak postigao je Miloš Kalezić u 55. minutu.

Bez pobjednika i golova završen je duel Mladosti i Rudara.

Sutjeska je ranije danas u Nikšiću savladala barski Mornar 3:1 i prekinula seriju od tri uzastopna remija.

Lider šampionata do 15. trijumfa ove sezone došao je golovima Darka Karadžića u 19, Gorana Vujovića u 47. iz jedanaesterca i Srđana Radonjića u 60. minutu.

Konačan rezultat postavio je Danilo Tomić u 87. minutu.

Mugoša vodeći strijelac lige

Napadač Mladosti Stefan Mugoša sa 12 postignutih golova najbolji je strijelac Telekom Prve crnogorske fudbalske lige nakon 28. kola.

Golgeter lige ove sezone osvojiće trofej Radija Crne Gore, koji ta medijska kuća prvi put dodjeljuje u čast velikog jubileja.

Gol manje postigao je Petar Orlandić, koji je u jesenjem dijelu šampionata nastupao za Zetu.

On je u prelaznom roku prešao u izraelski Hapoel.

Vezista Čelika Darko Zorić zauzima treće mjesto sa devet, sa po osam golova četvrto mjesto dijele Vule Vujačić, Luka Rotković i Aleksandar Vujačić, dok su po gol manje postigli Branislav Janković, Goran Vujović, Srđan Radonjić, Ivan Ivanović, Ivan Delić, Ivan Knežević i Nikola Vujović.

Po šest puta u listu strijelaca upisali su se Luka Merdović, Milan Đurišić, Marko Ćetković, Andrija Kaluđerović, Darko Karadžić, Japanac Fukui Masato i Marko Đurović, a po jednom manje Darko Isidorović, Boris Došljak i Jasmin Muhović.

Po četiri pogotka postigli su Danilo Tomić, Draško Božović, Dejan Bogdanović, Nenad Stojanović, Vuk Martinović, Balša Radović, Rijad Pepić, Miloš Đalac, Bogdan Bogdanović, Miljan Vlaisavljević i Nikola Ašćerić.

Radio Crne Gore ove godine slavi 70 godina postojanja.