Gigs krenuo silovito, četvorka Junajteda protiv Noriča

Fudbaleri Sautemptona pobijedili su danas na svom terenu Everton sa 2:0, u utakmici 36. kola Premijer lige i udaljili ga od plasmana u Ligu šampiona.
1 komentar(a)
Gigs, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 26.04.2014. 18:50h

Debi Rajana Gigsa na trenerskoj klupi Mančester junajteda nije mogao da bude ljepši - "đavoli" su slavili sa 4:0 i gurnuli Norič ka drugoj ligi.

Velšanin je dočekan ovacijama na stadionu na kojem je proveo cijelu igračku karijeru, a onda sa klupe odgledao rutinsku pobjedu svog tima.

Mančester se, doduše, mučio u prvom dijelu, a kada je Runi u 41. minutu načeo "kanarince" sa penala, sve je bila stvar tehnike za igrače još uvijek aktuelnog šampiona.

Runi je čim je počeo nastavak povećao na 2:0 na asistenciju Kagave, da bi rezervista Huan Mata do kraja meča postigao dva gola za konačnih 4:0.

Mančester junajted je u utorak otpustio Dejvisa Mojesa nakon svega 10 mjeseci na kormilu, a Gigs je juče postavljen kao privremeno rješenje za trenera. Možda i dugoročno...

Mojesovi kritičari odmah su nakon meča izvukli podatak da su "đavoli" danas šutirali u okrvir gola protivnika čak 11 puta - više nego na bilo kojem meču ove sezone,

Sautempton je na svom terenu pobijedio Everton sa 2:0, i udaljio ga od plasmana u Ligu šampiona.

Domaćin je slavio autogolovima protivnika, u prvom minutu loptu je glavom u svoju mrežu poslao Antolin Alkaraz, a Šejmus Koleman je u 31. minutu, takođe glavom, savladao svog golmana.

Romelu Lukaku je u prvom poluvremenu promašio dvije dobre prilike za Everton.

Everton je poslije sedmog prvenstvenog poraza propustio priliku da preuzme od Arsenala četvrto mjesto, koje sljedeće sezone vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona. Ekipa iz Liverpula ima 69 bodova, a Arsenal bod više i utakmicu manje.

Sautempton je u sredini tabele, na osmom mjestu sa 52 boda.

Fulam je ispustio vođstvo od 2:0 protiv Hala i važnu pobjedu u borbi za opstanak, već je remijem (2:2) ostao u opasnoj zoni.

Totenham slavio na gostovanju Stouku (1:0), i učvrstio se na šestoj poziciji koja vodi u Ligu Evrope.

Aston Vila je pretrpjela težak poraz na gostovanju Svonsiju (4:1), dok je dragocene bodove osvojio Vest Bromvič Albion slaveći kod kuće protiv Vest Hema (1:0).

Sautempton - Everton 2:0

Alkaraz (autogol) 1, Kolman (autogol) 31.

Svonsi - Aston Vila 4:1

Boni 10, 90+4 penal, Šelvi 26, Pablo 73 - Agbonlahor 22.

Stouk - Totenhem 0:1